HSV ispao, Petrić strijelac i tragičar

Matej Milanović • srijeda, 23.09.2009.

Odigrano je posljednjih osam utakmica šesnaestine finala njemačkog nogometnog kupa. Hamburg Mladena Petrića preokrenuo je zaostatak od 2:0 protiv Osnabrücka da bi zatim ispao izvođenjem kaznenih udaraca. Petrić je zabio jedan gol, no i promašio jedanaesterac kojim je njegova momčad ispala iz daljnjeg natjecanja. Köln našeg Zvonimira Solde porazio je Wolfsburg, a još su ispali Hertha i Bayer Leverkusen.

Hamburg je igrao u gostima kod Osnabrücka. Domaći su poveli 2:0 golovima Hansena i Siegerta u nastavku, a u 77. minuti Mladen Petrić je smanjio na 2:1 pogotkom s oko 25 metara. Do kraja su gosti pokušali doći do produžetka i uspjelo im je. Šok za domaćine stigao je u 92. minuti golom Trochowskog s jedanaest metara.

U produžetku je stigao treći gol Hamburga za njihovo prvo vodstvo, a postigao ga je Demel u stotoj minuti. Izgledalo je da se Osnabrück iz toga više ne može vratiti, no Grieneisen je zabio za 3:3 četiri minute prije kraja drugog produžetka.

Boljim izvođenjem jedanaesteraca na kraju je prošao Osnabrück. Prvo je za Hamburg promašio Tesche, a u četvrtoj seriji i Petrić čija je pogreška bila kobna.

U produžecima se pak uspio izvući Stuttgart na gostovanju kod Lübecka. Domaćini su poveli u šestoj minuti golom Henninga. Stuttgart je uspio izjednačiti u 77. minuti preko Schiebera, a prolaz su im osigurali Khedira i Cacau golovima u produžetku.

Bayer iz Leverkusena ispao je od Kaiserlsauterna. Sam i Jendrišek doveli su u vodstvo domaćine iz Kaiserlsauterna, Gekas je uspio smanjiti u posljednjim minutama, ali više od toga favoriti nisu uspjeli postići.

Iznenađenje je priredio i Köln Zvonimira Solde. Odličnim prvim poluvremenom poveli su 2:0 protiv Wolfsburga s dva gola Ishiakua. U nastavku je Edin Džeko vratio nadu domaćima golom u 54. minuti, ali desetak minuta kasnije Freis je povisio na 3:1.

Samo dvije minute kasnije Riether je zabio za Wolfsburg, ali su Soldovi izabranici sačuvali prednost. Wolfsburg je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u posljednjim minutama isključen Schäfer.

München 1860 odlično je krenuo protiv Herthe i golovima Bengtssona i Coopera vodio do 76. minute kada je Hertha u roku od svega tri minute izjednačila golovima Ramosa i Domovčijskija. Dvoboj je otišao na penale i presudili su promašaji Kačara i Dardaija kod Herthe.

Pravi festival golova priredili su Eintracht iz Frankfurta i Alemannia Aachen. Domaći Eintracht vodio je 2:0 već u petoj minuti golovima Caia i Liberopoulosa. Do poluvremena je rezultat bio 3:1, no u prvih osam minuta nastavka domaći su dodatno povećali prednost pogocima Liberopoulosa i Maiera za 5:1.

Činilo se da je sve gotovo, no Auer je s dva gola u roku od šest minuta ponovno otvorio utakmicu, a Gueye je u 87. svojim drugim pogotkom smanjio na 5:4 i dao nadu gostima u povratak. Nada je međutim trajala svega dvije minute, do jedanaesterca kojeg je Teber realizirao za konačnih 6:4 Eintrachta.

Za prolaz se namučio i Werder iz Bremena protiv St. Paulija. Hunt je u prvom Werdera. Takyii je izjednačio za goste u 75. minuti, a svega šest minuta kasnije stigao je odlučujući gol Naldaza konačnih 2:1. Freiburg pak, za kojeg je 90 minuta odigrao Ivica Banović, izgubio je 1:0 na gostovanju kod Augsburga pogotkom Brinkmanna u 63. minuti.