Vedran Attias • srijeda, 23.09.2009.

Real Madrid bez većih problema golovima Ronalda i Kake došao je kod Villarreala do četvrte pobjede u Primeri, Espanyol je slavio protiv Malage, Osasuna kod Valladolida, a Atletico Madrid i dalje traži prvu pobjedu...

Real je prvu težu ovosezonsku utakmicu imao kod Villarreala, no Žuta podmornica vrlo je loše krenula u sezonu pa je to ipak bila olakotna okolnost za momčad iz Madrida. Bilo kako bilo, Cristiano Ronaldo zabio je svoj peti prvenstveni pogodak već u 2. minuti lijepim udarcem sa 17 metara u sami kut. Sjajni Portugalac ovim se pogotkom izjednačio s genijalnim Messijem na vrhu ljestvice strijelaca.

Real je bio bolji, a kada je Gonzalo u 35. minuti dobio drugi žuti karton - bilo je jasno kako se Villarrealu ne piše dobro. Izdržali su domaći do 20-tak minuta prije kraja, čak su nekoliko puta i ozbiljno prijetili, no onda je Kaka s bijele točke nakon igranja rukom Angela Lopeza zabio svoj prvi prvenstveni gol u novom dresu i riješio pitanje pobjednika. Real je bio bolja momčad i zaslužio je pobjedu, no nije to bila neka posebno uvjerljiva partija; posebno jer su gotovo sat vremena igrali s igračem više.

Vezane vijesti

Vodeći pogodak Ronalda

S druge strane, sve bi za bilo kakvu pobjedu dali njihovi gradski rivali - Atletico Madrid. Bili su navijači na Vicente Calderonu uvjereni kako su već osvojili tri boda protiv Almerije, no njihovi su igrači u posljednjim sekundama ostali bez pobjede. Čim je Forlan u 18. minuti promašio s bijele točke bilo je jasno kako se ne piše dobro Atleticu, a kada je Piatti u 26. minuti donio gostima vodstvo - Vicente Calderon je umalo proplakao. Srećom po njih, Santana samo dvije minute kasnije vraća stvari na početak da bi potom Forlan u 56. zabio za vodstvo i tada se činilo kako su prva tri boda tu, no Piatti je svojim drugim pogotkom na samom kraju produžio agoniju Atletica.

Osasuna je uzela sva tri boda kod Valladolida, a najavu takvog raspleta dao je naslutiti Pandiani pogotkom za 0:1 u 25. minuti. Iako je Prieto malo prije odmora dobio crveni karton, domaćini su odmah na početku nastavka došli do izjednačenja, no gosti su uspjeli iskoristiti brojčanu prednost i u 72. minuti preko Galana doći do novog vodstva. S obzirom kako je uskoro i Arzo dobio crveni karton - domaćin s devet igrača nije imao snage doći do novog izjednačenja.

Zato su igrači Espanyola imali snage doći do izjednačenja, a potom i do potpunog preokreta. Malaga je golom Fernanda poveli u Barceloni nakon 28. minuta, no mladi izraelski napadač Sahar prvo vraća stvari na početak, a devet minuta prije kraja Alonso zabija za veliko slavlje na Montjuicu. Deportivo je golovima Juce i Rikija te uz autogol Giode upisao uvjerljivu pobjedu kod Xereza koji će teško izboriti ostanak u društvu najboljih, a Athletic Bilbao nije uspio nastaviti dobar niz i poražen je kod Tenerifea zahvaljujući kasnom golu Alonsa.

U posljednjoj utakmici Valencia je dobro krenula u predgrađu Madrida i povela preko najboljeg igrača Davida Ville u 22. minuti, no Getafe na krilima Manua preokreće rezultat do odmora. Valencia je imala prilike doći do izjednačenja, no kada je Leon u 69. zabio za 3:1 - bilo je jasno kako će bodovi ostati Getafeu.