Deset golova u Benkovcu!

Vedran Babić • ponedjeljak, 28.09.2009.

Epitet najefikasnije utakmice dosadašnjeg dijela prvenstva 3. HNL - Jug pripada onoj u Benkovcu između Velebita i biogradskog Primorca, koja je pripala gostima sa 6:4! U ostalim utakmicama 6. kola Dugopolje i Raštane su upisali nova tri boda i ostali na vrhu ljestvice, dok je na trećem mjestu došlo do smjene...

Rijetko viđeni show priredili su jučer nogometaši Velebita i Primorca iz Biograda u posljednjem susretu 6. kola. U utakmici koja se igrala praktički bez obrana Primorac je osvojio tri boda na spektakularan način - pobjedom 6:4!

Iako su gosti dvaput imali prednost od tri gola, Velebit je oba puta uspio smanjiti na samo jedan gol zaostatka, no raspoloženi napadač Primorca Mate Tokić nije dopustio preokret te je susret završio s hat-trickom.

Već u 34. minuti Primorac je vodio 3:0 pogocima Mišlova, Tokića i Moravčića, no domaćini su preko Klarića krajem prvog poluvremena te Kolića početkom drugog smanjili na 3:2.

Samo deset minuta poslije, u 63. minuti, Primorac se odlijepio na 5:2 pogocima Viskovicha i Tokića, ali uporni Benkovčani opet kompliciraju situaciju i na šest minuta do kraja utakmice smanjuju na 5:4. Strijelci su bili Karamarko i opet Klarić. Ipak, zasluženu pobjedu gostiju potvrdio je u samoj završnici nezaustavljivi Tokić.

Pobjeda je to koja gura Primorac na treće mjesto ljestvice s 13 osvojenih bodova, ispred Zmaja i Jadrana (LP), s dva manje od drugoplasiranih Raštana i tri manje od vodećeg Dugopolja.

Momčad Ivana Katalinića pobjednički se kući vratila s gostovanja u Kaštel Sućurcu kod Jadrana, premda je vrlo lako mogla završiti praznih ruku. Naime, domaćini su poveli golom Gavranića u 22. minuti, a Hrvoje Balić je izjednačio u 55.

Pet minuta potom Jadranu je dosuđena najstroža kazna, no Željko Elez je pucao ravno u vratara Dugopolja Marija Smodlaku. Kazna za propušteno stigla je već u 65. minuti kada je za petu pobjedu gostiju pogodio Brnardić.

Uz Dugopolje jednako jako guraju i momci iz Raštana. Najefikasnija momčad lige tu je titulu preuzela nakon što je u subotu s 5:0 ispratila Neretvanca. Pogotke je zabilo pet različitih strijelaca, a to su redom Čirjak, Gospić, Burčul, Batur i Banović.

U Makarskoj Zmaj je s 2:0 bio bolji od Jadrana Luke Ploče, dok je stobrečki Primorac 1929 na krilima mladog Jadrana Kirevskog i iskusnog Slobodana Gudelja - Velage porazio Konavljanina 2:1.

Bez pobjednika završile su utakmice između Omiša i Neretve (1:1) te Zagore i Uskoka (0:0), dok je pogotkom Romana Pfeifera osam minuta prije kraja dubrovački GOŠK uzeo tri boda na gostovanju kod Dinare.

U derbiju začelja Trogir je na terenu u Klisu s 3:1 protiv Hrvaca upisao prvu pobjedu u sezoni, prepustivši svojim suparnicima začelje ljestvice. Pomlađenu trogirsku momčad do pobjede je vodio dvostruki strijelac Filip Matijaš, a poraz gostiju u završnici je ublažio Romac.

Poslije šest odigranih kola Hrvace još uvijek ne znaju za pobjedu, a podsjećamo kako su ih mnogi uoči početka prvenstva vidjeli kao jedne od glavnih favorita za promociju u viši rang natjecanja. Ruku na srce, prvenstvo je još u ranoj fazi, no ukoliko brzo ne počnu pobjeđivati, naći će se u nepoštednoj borbi za ostanak u trećeligaškom društvu...