Hajduk Lipiku dao krila

Mateja Gošćiej • ponedjeljak, 28.09.2009.

Iako nogometašima Lipika, koji već dulje vrijeme ne znaju za poraz, nije potreban poticaj za dobru igru jer ju u 3. HNL Istok neprestano pokazuju, kup susret s Hajdukom, unatoč tom što je na kraju izgubljen, dao im je novi polet.

Tri gola koja su zabili Hajduku, Lipiku nisu bila dovoljna za prolaz u kupu, no tri su gola bila dostatna u 7.kolu prvenstva, kada su u gostima pravim eurogolovima slavili u susjedskom derbiju u Pleternici. Pred mnogobrojnom publikom momci iz Lipika pokazali su da su zasluženo na samom vrhu prvenstvene ljestvice, a poraziti drugoplasiranog, na njegovom terenu i to s 3:0 zaslužuje svaku pohvalu. No, dali su gosti domaćinu i nekoliko prilika da u svoje ruke uzme susret, a kako realizacija Slaviji nije u ovom kolu bila jača strana, Lipik je uzeo stvar u svoje ruke. Mrežu je u 56. minuti načeo Šimunović, šest minuta kasnije na 2:0 povisuje Marčinković, dok je točku na i stavio Golik u isteku vremena.

Još jednu gostujuću pobjedu upisalo je Đakovo i to na terenu u Dunjkovcu-Pretetincu. Ove sezone taj je teren uklet, jer su u svim susretima kod kuće ove sezone Nedelišćanci upisali tek jednu pobjedu. Iznenađujući poraz od Đakova rezultatom 1:2 možda će poslužiti kao buđenje i upozorenje da nogometna utakmica traje 90 minuta. Naime, domaćin je dobro ušao u susret i dominirao čitavim prvim poluvremenom što je kulminiralo vodstvom u 13. minuti preko Jageca. Veselje nije dugo trajalo, jer baš kada se Nedelišće opustilo, Đakovo uzvraća udarac i to minutu prije isteka prvog djela. Precizan je Borko za izjednačenje 1:1. Očito razočarana ekipa Nedelišća nije se mogla vratiti u nastavku, Borko se raspucao i u 81. minuti zaključio susret s 2:1 za drugu ovosezonsku pobjedu Đakova.

Tri boda s gostovanja uzelo je i Belišće u Koprivnici. Strijelac jedinog pogotka bio je Perošović u 81. minuti nakon što je zajedno sa svojom ekipom pametno čekao prigodu za dekoncentraciju dobrog vratara domaćina. Koprivnica je loše startala, te se nakon 7 kola ne može baš hvaliti, s tek jednom pobjedom i jednim remijem.

Jedini susret 7. kola 3. HNL Istok bez golova bio je onaj između Višnjevca i Mladosti iz Cernika. Nijedna ekipa u dvoboju nije pokazala zavidnu razinu igre, no s druge strane čvrsta obrana i igra većinom na sredini terena najavljivala je neizvjesnu utakmicu. Nadali smo se da će možda koji pogodak pasti iz jedne brze kontre, no prosječni Višnjevčani i Mladostaši nisu nas iznenadili. Podjela bodova više odgovara domaćinu nego gostima iz Cernika, jer su isti sada pali dvije pozicije na tablici, s 3. na 5. mjesto. Dvije Croatie uzele su im željene pozicije, barem zasad.

Bjelovar i NAŠK također su odlučili podjeliti bodove, no na susretu u Bjelovaru barem smo vidjeli dva zgoditka. Moglo ih je biti i više, jer su domaćini odigrali jedni dobru utakmicu, a gosti tek parirali, što se pokazalo dostatnim. Za vodstvo domaćina, nakon svih sjajnih prigoda bio je potreban jedanaesterac. Precizan s bijele točke bio je Jeličić u 19. minuti, nakon što je u kaznenom prostoru srušen Pavleković. Da je susret tako završio nikome ništa, no sjajnim pogotkom bez daha je sve prisutne ostavio gostujući Horvatek, koji s 30-ak metara pogađa za konačno poravnanje u 48. minuti.

Najveću domaću pobjedu u proteklom su kolu upisali nogometaši Croatie iz Đakovo. Iako nisu imali tešku zadaću, svladati već posrnulog Grafičara Vodovod, 7:0 zaista nije bilo očekivano. Strijelci su bili Gurdon u 6. minuti, Živić u 15., 60. i 89. minuti, Tančik u 35. i 68. minuti, te Vračević u 65. minuti. Ovo je zasigurno bilo najbolje izdanje dosad viđeno na strani Đakova, a svojom trenutnom 3. pozicijom najavljuju zanimljivo prvenstvo.

Unatoč rezultatu 3:2, Olimpija je u Osijeku bez većih poteškoća stigla do pobjede nad ekipom iz Varaždina. Domaći su brzo poveli, u 12. minuti točan je Lišnić, da bi 25 minuta kasnije poravnao Frljužec. Nismo dugo čekali na nove pogotke. Drugo poluvrijeme tek je bilo zanimljivo. Mrežu gostiju u nastavku pune Vuka i Tabak, da bi Frljužec tek ublažio poraz Slobode na jedan razlike, iz jedanaesterca u 81. minuti.

Loša igra i jednako takva realizacija viđena je u susretu Graničara i Križevaca. Gosti nisu imali mnogo tražiti na domaćem spomen stadionu, ali i Graničar je sam sebe dobrano namučio. Jedina svjetla točka bio je kapetan Županje Galović, koji je iz slobodnog udarca u 60. minuti svojoj momčadi kod kuće ostavio tri boda.

Nemoćna je bila Mladost iz Preloga na gostovanju u Slavonskom Brodu. Domaća MV Croatia sve je konce imala u rukama čitavih 90 minuta, a svoju nadmoć pokazali su rezultatom 2:0. Igrač utakmice svakako je Biličić koji za 1:0 pogađa u 23. minuti, a konačan rezultat postavlja u drugom poluvremenu, nakon 10 minuta igre. Nova tri boda dovoljna su za sjajno 4. mjesto na prvenstvenoj tablici.