Cibona izgubila u vatrenom finalu

Ivor Krapac • utorak, 29.09.2009.

Nakon pobjeda nad Panioniosom i domaćom Bosnom, Cibona nije zaključila nastup na 5. Memorijalu Mirze Delibašića u Sarajevu podjednako uspješno. Cibosi su izgubili od Fenerbahče Ülkera u susretu kojeg su, osim dobre predstave momčadi Bogdana Tanjevića, obilježila i isključenja na obje strane...

Cibona je u utakmici koja je odlučivala o pobjedniku turnira pokazala premalo za Fenerbahče Ülker. Istanbulska momčad slavila je s 80:68, a konačnih 12 poena prednosti imala je i nakon prvih 20 minuta, kada je bilo 39:27. Cibosi u nastavku više nisu bili veća prijetnja, Fener je mirno doplovio do pobjede.

U posljednjoj četvrtini ipak je bilo zanimljivo, ali ne zbog rezultata. Svađa koja je prerasla u naguravanje i udarce članova obje momčadi dovela je do isključenja Emira Preldžića i Oguza Savasa na turskoj i Dalibora Bagarića na Ciboninoj strani, no srećom, u nastavku se sve smirilo bez novih prekida utakmice.

Najefikasniji čovjek pobjedničke momčadi bio je Omer Asik s 22 poena, Lynn Greer dodao je 15, a Willie Solomon, proglašen za MVP-a turnira, 14 poena. Gordan Giriček zaustavio se na devet poena.

Cibose je s 14 poena vodio Jamont Gordon, Antonio Graves i Lukša Andrić priključili su se s po 12, a Marin Rozić s 10 poena.