Dvostruka slavlja mladih momčadi

Ivana Jurica • srijeda, 30.09.2009.

Čak pet momčadi u šestom kolu Prve lige u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji ostvarile su obje pobjede. Najuvjerljiviji je bio Dinamo koji je u dvije utakmice svojim protivnicima zabio čak 13 golova. Obje pobjede ostvarili su još Zagreb, Osijek, Zadar i Rijeka, svi na gostujućim terenima.

Kadeti Dinama su s čak 10:0 pobijedili Slaven Belupo. Po dva puta u strijelce su se upisali Kamenar, Horvat i Milić, te po jedan put Prenga, Barišić, L. Leko i Čabraja. Njihovi stariji kolege također su ostvarili pobjedu nad Koprivničanima. Slavili su sa 3:1, golovima Šćrbeca, Jankulice i Mihaljevića, dok je počasni gol za goste postigao Bubnjić.

Hajduk je u dvije utakmice ostvario četiri boda. Juniori su u Splitu odigrali 1:1 s Lokomotivom. Konopek je goste doveo u vodstvo u 51. minuti, a bod Splićanima osigurao je Bradarić golom s bijele točke u 74. minuti. Nešto mlađi Splićani su bez problema ostvarili pobjedu nad vršnjacima Lokomotive. Dva gola Marija Jelavića i jedan Tomičića donijeli su pobjedu momčadi Ante Šećera. Jedini strijelac za Lokose bio je Gorša.

Rijeka je u Crnici došla do svih šest bodova. Kadeti su do pobjedničkog gola stigli u 68. minuti golom Stepčića. Juniori Šibenika vodili su sve do pred kraj utakmice golom Josipa Maleša, ali terensku inicijativu Bijeli s Kantride prvo su pogotkom okrunili preko Rubčića u 77. minuti iz slobodnog udarca, a do sva tri boda stigli su golom Grujevića dvije minute prije kraja utakmice.

Oba susreta Splita i Intera završila su pobjedom bodova. U kadetskoj konkurenciji nije bilo golova, dok je kod juniora jednom vodio domaćin, drugi put gost, a na kraju je završilo neodlučeno – 2:2. Kurtović je domaćine doveo u vodstvo u 30. minuti. Gosti u trećoj minuti nastavka izjednačuju preko Babića, a u 64. minuti Kotarski im donosi i prednost. Za bod Splićana na domaćem terenu precizan je bio Jelavić u 66. minuti iz kaznenog udarca.

U Vinkovcima su igrali domaća Cibalia i Varteks, a svaka je momčad osvojila po tri boda. Junior Vinkovčana Marko Terzić već je u četvrtoj minuti naciljao mrežu varaždinskog vratara, a rezultat se do kraja utakmice nije promijenio. Kadeti Varteksa su, pak, sva tri boda odnijeli iz grada na Bosutu. Antolek, Cecelja i Šoštarić donijeli su svojoj momčadi i petu pobjedu ove sezone.

S dva puta po 1:0 Zagreb je sve bodove odnio iz nadmetanja s Istrom 1961. Po tri boda Pjesnicima donijeli su kadet Petković i junior Marjanović.

Puni plijen odnio je i Zadar iz susreta s Hrvatskim dragovoljcem. Žilić, Šimurina i Vasilj su donijeli pobjedu juniorima, dok su se kod kadeta u strijelce upisali Mujić i tri puta Filip Anić.

Po četiri pogotka u mreži Sesvećana Osječanima su donijeli svih šest bodova. Dva puta Siber, Novaković i Plum matirali su sesvetskog vratara, dok je počasni gol za domaće juniore postigao Jerković. Kod kadeta Osječani su bili jednako uvjerljivi. Dvostruki strijelac bio je Vrdoljak, a po jedan gol postigli su Špehar i Takalić.

Nakon šest nepotpunih kola, kod kadeta se u vodstvu nalazi Varteks sa 16 bodova, tri boda više od Hajduka koji ima utakmicu manje, odnosno četiri boda više od Dinama koji ima dvije utakmice manje. Prvi na listi strijelaca trenutno su hajdukovac Livaja i Sesvećanin Kiš.

Kod juniora Dinamo i Hajduk trenutno se s po 13 bodova nalaze u vodstvu. Na trećem mjestu je zaprešićki Inter s dva boda manje, ali i utakmicom više. S pet pogodaka listu strijelca predvode Zadranin Bilaver i dragovoljac Vrnoga.