Premiership, 8. kolo, 03.10.2009, 18:30 h
Manchester United
Manchester United 2:2 Sunderland
Sunderland

Marin Vuković • subota, 03.10.2009.

Autogolom Antona Ferdinanda u sudačkoj nadoknadi utakmice na Old Traffordu, Manchester United se spasio drugog poraza u sezoni i Sunderlandu iz ruku otkinuo veliku pobjedu koju su po svemu večeras prikazanom vjerojatno i zaslužili.

Sunderland je odigrao hrabru utakmicu na Old Traffordu i mogao za odličnu igru biti nagrađen s velika tri boda, no u još jednoj infarktnoj završnici United je uspio spasiti bod. Steve Bruce je u 13. pokušaju bio toliko blizu pobjede nad svojim bivšim klubom, ali nakon deset poraza i dva neodlučena rezultata još jednom će se morati zadovoljiti samo bodom.

Alex Ferguson se odlučio kockati i u odnosu na momčad koja je sredinom tjedna pobijedila Wolfsburg napravio čak sedam izmjena, ostavivši Ria Ferdinanda i Ryana Giggsa izvan konkurencije za momčad, a u igri se od prve minute po prvi put ove sezone našao Danny Welbeck.

Kocka se nije isplatila menadžeru Uniteda, sastav za koji se odlučio od prve minute odigrao je jedno od najgorih prvih poluvremena u posljednje vrijeme. Griješili su i oni najiskusniji, poput Paula Scholesa, dok od Nanija više gotovo nitko niti ne očekuje čuda.

Već u sedmoj minuti sjajnim udarcem s dvadesetak metara Darren Bent je ušutkao Old Trafford i nagovijestio probleme za domaću momčad, koja do kraja prvoga dijela nije uspjela prema vratima Sunderlanda uputiti niti jedan jedini udarac.

Posve očekivano "jezikova juha" Alexa Fergusona u nastavak je pogurala jedan drugi United, krenuli su Crveni vragovi po pogodak i već u 50. minuti došli do njega spektakularnim škaricama dotad poprilično nevidljivog Dimitra Berbatova.

Uslijedio je žestok pritisak domaćina i činilo se kako ćemo ponovno gledati toliko puta viđen scenarij Unitedovog povratka u utakmicu, no osam minuta kasnije Kenwyne Jones je u skoku jači od Bena Fostera i Sunderland ponovno vodi s 2:1.

Novi pogodak gostiju kao da je ispuhao jedra crvenom brodu, sve do same završnice koju su Unitedovi igrači odigrali na krilima još jednom sjajne publike i činjenice da je Kieran Richardson zaradio drugi žuti karton i isključenje. U drugoj minuti sudačke nadoknade pritisak se isplatio. Udarac prema vratima Sunderlanda uputio je Patrice Evra, a Anton Ferdinand u pokušaju čišćenja skrenuo je u vlastitu mrežu za konačnih 2:2.