1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 03.10.2009, 20:30 h, Rijeka, stadion Kantrida, gledatelja: 2.500
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Ambrinac (Zagreb), Olujić (Zagreb)

Matej Milanović • subota, 03.10.2009.

Hajduk je pobijedio na Kantridi protiv Istre 1961 s 1:0. Očekivala se potpuna dominacija Hajduka i to je i bio slučaj u prvom poluvremenu i završnici utakmice. No, Istra 1961 imala je čak tri izvrsne prilike početkom nastavka kojima su morali izjednačiti te Hajduk može biti sretan što se kući vraća s punim plijenom...

Ševko Okić
55'

Marijan Nikolić
84'
Edoardo Reja

Istra 1961 je zbog već poznatih problema s reflektorima morala ugostiti Hajduk na riječkoj Kantridi. Pred, uobičajeno, malim brojem gledatelja dvije momčadi su odigrale dobar susret u kojem je u konačnici Hajduk i pomalo sretno došao do pobjede.

Hajduk je dominirao prvim dijelom utakmice i pritiskao Puljane stvarajući velik broj prilika, ali je samo jednom lopta završila iza Istrinog vratara Roberta Lisjaka. To se dogodilo u 22. minuti kada je mladi Ante Vukušić odlično reagirao na ubačaj s desne strane i prebacio Lisjaka.

Hajduk je nastavio igrati bolje do poluvremena i ništa nije dalo slutiti da će se nešto promijeniti na povratku iz svlačionica. Međutim, Istra 1961 je zaigrala puno angažiranije u drugom poluvremenu i dobrih 25 minuta su vodili igru i stvarali prilike.

Ipak, Asim Šehić nije bio dovoljno inspiriran, dvaput je pucao malo previše po sredini što je Danijel Subašić sigurno branio. Nakon toga, najbolji strijelac istarskog kluba ponovno je bio u odličnoj šansi, no umjesto da iz sjajne pozicije puca, odlučio je dodati Ševku Okiću. Okić je bio sam pred Subašićem, ali je očajno primio loptu i praktički je poklonio protivnicima.

Nakon tog dugog razdoblja u kojem mogu biti sretni što nisu primili pogodak, Splićani su napokon vratili stvari u svoje ruke i Istra 1961 više nije imala nikakvu ozbiljniju priliku da dođe do boda. Bilo je pak, s druge strane, prilika da Hajduk zabije drugi gol i potvrdi pobjedu, no Lisjak je uglavnom bio na mjestu, a jednom Senijad Ibričić nije najbolje reagirao te je njegov udarac blokiran.

U Rijeci je odigrana solidna utakmica i na kraju je odlučila spretnost jednog mladog igrača, Vukušića, koji se puno bolje snašao pred protivničkim golom od nekih drugih, puno razvikanijih igrača, koji su promašivali puno ljepše prilike.

Istra 1961 može žaliti za propuštenim prilikama i što nisu barem jedan bod uzeli iz Rijeke. Dok Hajduk mora biti sretan s tri boda i s činjenicom da su igrali u Rijeci. Jer da je ova utakmica odigrana u Puli, Puljani bi vjerojatno uzeli barem bod s obzirom na prikazano na terenu. Splićani osim rezultatom nemaju puno toga čime biti sretni budući da im se ipak ne bi smjelo događati da budu skoro pola sata nemoćni protiv puno slabije momčadi od njih.