Ostali sportovi

Broncosi nastavljaju s pobjedama

Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 05.10.2009.

Sinoć su odigrane utakmice četvrtog tjedna profesionalne lige američkog nogometa. Broncosi su položili ispit zrelosti protiv Dallasa, Bengalsi i dalje dramatiziraju, a obrana Saintsa dobiva utakmica.

Broncosi dokazali koliko vrijede

Denver Broncosi su pokazali svoje mogućnosti pobijedivši Dallas Cowboyse, 17:10. Preokrenuli su vodstvo Cowboysa, a s 1:46 do kraja, Brandon Marshall je uhvatio 51 yardu dugačko TD dodavanje Kyle Ortona (20/29, 243 yds, dva TD dodavanja) za pobjedu. Eventualni povratak Dallasa, spriječio je branič Champ Bailey u zadnjoj sekundi utakmice. Bailey je i presjekao jedno dodavanje Tonyja Romoa (25/42, 255 yds, presječena lopta).

Neporaženi Coltsi i Giantsi

Braća Manning nastavljaju s vođenjem svojih momčadi do pobjeda. Eli Manning je imao tri TD dodavanja u pobjedi svojih Giantsa (4-0) nad Chiefsima. Manning je upotpunio 11 dodavanja za sve boljeg hvatača Stevea Smitha koji je imao i dva TD-a. Manning mlađi je zbog ozlijede pete napustio teren u zadnjoj četvrtini.

Peyton Manning je vodio Coltse do pobjede nad Seahawksima, 34:17, s dva TD dodavanja i 353 yarda, uz jednu presječenu loptu. Dodavanja su hvatali Wayne i Collie, a do četvrte pobjede im je pomogao doći i probijač Addai, polaganjem od 12 yardi.

Denver je zaustavio najbolju momčad u probijanju, koja je prvi put završila ispod 100 osvojenih yardi. Obrana Denvera je opet pokazala zube, Romo je obaran pet puta, a za dva obaranja je zaslužan fantastični Elvis Dumervil. Ima ih osam u sezoni.

Fantastična utakmica, kakva se i očekivala, odigrana je na Gillette Stadiumu gdje su Patriotsi ugostili neporažene Ravense. Odigrali su uistinu zanimljivih 60 minuta, nakon kojih su Patriotsi slavili 27:21. Dodavač Tom Brady, imao je 258 osvojenih yardi, jedno TD dodavanje (za Randyja Mossa) i jedno TD probijanje. Joe Flacco, dodavač Ravensa, završio je s dva TD dodavanja i jednom presječenom loptom, uz 264 yarda. Probijač Rice je imao 103 osvojena yarda.

Ravensi su se pokušali u zadnjim minutama vratiti u utakmicu, ali je napad završio unutar 20 yardi Patriotsa, nakon što je hvatač Clayton ispustio dodavanje na četvrtom pokušaju, 28 sekundi do kraja. Ravense je u igri držalo TD dodavanje Flaccoa za McGaheea (13yds), što je ih je dovelo na minus tri, 24:21, početkom zadnje dionice. Sedam minuta prije kraja je kicker Gostkowski odveo Patriotse na 27:21, od čega se Ravensi nisu oporavili, a ostali su i veoma nezadovoljni suđenjem.

Bengalsi kao naša rukometna reprezentacija

Bengalsi su bili umiješani u još jednu tijesnu završnicu. Nakon što su prosuli vodstvo od 14:0 protiv Cleveland Brownsa, morali su spašavati utakmicu TD dodavanjem Carsona Palmera (23/44, 230 yds, dva TD dodavanja, presječena lopta) za Chada Ochocincoa, s dvije minute do kraja, čime su izjednačili na 20:20, s tim da su još imali pravo na dodatan poen kojeg nisu uspjeli konvertirati. Utakmica je tako otišla u produžetak u kojem su Bengalsi do pobjede došli tek u zadnjoj sekundi FG-em Grahama od 31 yarda za konačnih 23:20.

Brownsi su tako upisali još jedan poraz, ali su ovog puta ipak pokazali znakove života. Novi startni dodavač, Derek Anderson, bacao je 26/48 (269 yds) uz TD i jednu presječenu loptu. Prvi hvatač je iznenađujuće bio Mohamed Massaquoi s osam hvatanja vrijednih 148 yardi.

Pittsburgh Steelersi su se oporavili pobjedom nad San Diego Chargersima, 38:28. Iako su u trećoj četvrtini poveli 28:0, ponovno su se u 16 i pol minuta primili 28 poena. Probijač Rashard Mendenhall, kojeg je trener Tomlin kritizirao zbog zalaganja na treningu, zabio je dva TD-a i osvojio 165 yardi. Dodavač, Ben Roethlisberger je imao 333 yardi dodavanjem i dva TD-a.

Chargersi su krajem treće i početkom četvrte dionice, zabili po TD (hvatanje Gatesa i Hesterov povratak izgubljene lopte za TD) i tako smanjili na dohvatljivih 28:14. Tenzije je smanjio TE Heath Miller hvatanjem za TD koju je uputio probijač Moore, nakon čega su se Steelersi ipak previše odvojili. Philip Rivers je bacio ukupno tri TD dodavanja (još jedan za Gatesa, te za Chambersa), ali to nije pomoglo njegovim Chargersima.

Sveci Sancheza odali porocima

U borbi dviju neporaženih momčadi, domaćini Saintsi su nadigrali NY Jetse, 24:10. Do sada kvalitetnog novaka Marka Sancheza (138 yds, tri presječena dodavanja), obrana Saintsa je natjerala na pogreške, a dva puta ga je presjekao veteran Darren Sharper, zabivši jedan TD od 99 yardi nakon presijecanja u drugoj četvrtini, za vodstvo od 10:0. Pobjedu je osigurao opet izvrsni probijač, Pierre Thoma, probijanjem od jedne yarde za konačnih 24:10. Thomas je imao 86 yardi probijanjem i uhvatio je četiri lopte.

"Saintsi su nas danas nadigrali. Natjerali su nas na dosta izgubljenih lopti i zabijali su nakon njih. Morate im to priznati. Probijali su fantastično, također", rekao je trener Rex Ryan nakon prvog poraza u kratkoj trenerskoj karijeri.

Vrijedi napomenuti da je obrana Saintsa još jednom zabila i to za 17:0, nakon što je Sanchez u drugoj četvrtini oboren, izgubio je loptu koju je pronašao branič Ayodele i odnio je za TD. Dodavač Saintsa, Drew Brees, priznao je kako je njegova obrana igrala ponovno odlično. On je još jednom ostao bez TD dodavanja i s 190 osvojenih yardi.