Lipik već umoran, ali bez poraza

Mateja Gošćiej • ponedjeljak, 05.10.2009.

Da promjene Lipikovu neporaženost i besprijekoran učinak, najbliže su bili nogometaši Koprivnice, koji su kao šesnaestoplasirana momčad stigli u goste vodećem u proteklom 7. kolu. Nemogućnost realizacije i pomanjkanje sreće Lipiku je kod kuće donijelo rezultat 1:1, iako je u ovom susretu svatko mogao uzeti željena tri boda.

Prije susreta Lipik – Koprivnica, gostima se nisu davale prevelike šanse. Kao i u svaku, tako su i u ovu utakmicu ušli neopterećeni rezultatom, jer pobijediti dosad neporažene domaćine bio je tek san. No, bili su blizu. Iako, mora se priznati da je i u ovom susretu Lipik pokazao da je dostojan vrha 3.HNL Istok, svaka čast Koprivnici čije su vratnice zaustavljale navalu domaćih. Lipik je prvi stigao do pogotka i to u 34. minuti preko Zebe, da bi samo sedam minuta kasnije, za konačan rezultat zabio Jagić. U drugom poluvremenu vidljiv je bio umor vodeće momčadi lige, dok su se momci iz Koprivnice borili do samoga kraja. Domaćin je bio bliži pobjedi, no i bez ta dva boda, još predvode trećeligašku četu.

U proteklom su kolu upisana još tri remija. Jedan, i to onaj bez golova, bio je u Prelogu, gdje je tamošnja Mladost dočekala momčad Slavije. 0:0 najrealniji je ishod susreta u kojem se mnogo nije dogodilo. Nakon dodavanja u prvih 45 minuta, u drugom je djelu publiku probudio pad Balenta u gostujućem šesnaestercu, nakon kojeg sudac pokazuje na jedanaesterac. I baš kada je domaćinu trebalo krenuti, Jarić loše puca, a udarac tek za svoje buđenje i sudjelovanje u igri brani solidni Petković. Objim ekipama, više sreće drugi put.

Vezane vijesti

Bez pobjednika bilo je i u Varaždinu, no u zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici, koja to ni nije trebala biti. Naime, svatko bi pomislio da je susret odlučen do 19. minute, do kada su pala dva pogodak za domaćina. U 13. zabija konstantno dobar Frljužec, da bi mu se šest minuta kasnije u listu strijelaca priključio Martan. 2:0 u tako kratkom vremenu dalo je Slobodi krila i s dobrom su igrom nastavili čitavo prvo poluvrijeme. No, drugo poluvrijeme donijelo je i drugu priču. Veliku ulogu u tom djelu imao je vratar Graničara Mioč, koji se iskupio za propuste u početku susreta. Preokret utakmice bio je u 65.minuti kada je u igru ušao Topić. Da će taj igrač odlučiti susret, bilo je jasno kada je u 75. postigao svoj prvi pogodak za tijesnih 2:1. Njegov nalet Varaždinci nisu mogli zaustaviti ni u 86. kada zaključuje utakmicu novim golom za 2:2.

U Cerniku pak ista priča, samo što su domaćini bili oni koji su sustizali vodstvo. Susret Mladosti i Croatie bio je jedan od onih nemogućih. Gosti zabijaju u 21. preko Petrića i u 45. minuti preko Živića za 0:2, a u međuvremenu vratar domaćina dobiva crveni karton zbog grubog istrčavanja van kaznenog prostora na igrača Croatie, no Mladost se ipak vraća. Potpuno slomljeni, s deset igrača i minusom od dva pogotka, kapa dolje momcima iz Cernika za naposljetku i zasluženi remi. Oni koji su dobru igru u nastavku okrunili pogotcima Mladosti jesu Švađumunović i Pavelić, koji su u devet minuta riješili susret.

Jedinu gostujuću pobjedu, u 8. je kolu upisala MV Croatia. Njihov domaćin bio je pokoreni Grafičar Vodovod, koji iako se dobro držao u prvom poluvremenu, u drugom nije ni na koji način mogao parirati Osječanima. Prvi zgoditak pada u 25. minuti iz jedanaesterca, koji zabija Švarić za prvo vodstvo gostiju. Samo osam minuta kasnije, Sekanić svojim golom poravnava rezultat, no ni to nije bilo dovoljno za bolji nastavak, što u 38. potvrđuje Sivrić pogotkom za 1:2. Po povratku s odmora, Grafičar ni na koji način nije ugrozio gostujuću prednost, pa ovi ponovo preuzimaju inicijativu, u 64.ponovo je strijelac Švarić, da bi na konačnih 1:4 postavio Kljajić četiri minute prije isteka vremena.

Osim u Cerniku, crveni je karton i to nakon drugog žutog pao i u Đakovu, u susretu gdje je istoimeni domaćin dočekao Olimpiju. Dvije izjednačene momčadi lako bi susret završile na isti način, izjednačeno, da sudac nije opravdano dosudio jedanaesterac u 13. minuti susreta. Siguran s bijele točke za domaće bio je Barišić. Samo 15 minuta kasnije, lako je mogao biti odlučujući trenutak za Đakovo, nakon što je Bošković zaradio drugi žuti. Na sreću domaćina, Olimpija nije imala raspoložene strijelce, koji do kraja susreta nisu iskoristili veliku prednost od igrača više.

I u Našicama se pucalo s bijele točke. U kaznenom je prostoru oboren Prišć, koji je dobio priliku da svoju momčad dovede u vodstvo u 38. minuti, no gostujući vratar pročitao je udarac Pintera. Svi su u mislima bili još na promašaju, kada u 41. minuti Prišć pokazuje svoje kvalitetu, te pogađa za 1:0. Na odmor se otišlo sretno i zadovoljno, a u takvom se tonu i nastavilo. U petoj minuti nastavka za konačnih 2:0 u korist raspoloženog NAŠK-a pogađa Torčić.

U susretu Bjelovara i Višnjevca, domaćin je jednostavno bio prevelik zalogaj za nemoćne goste. Mrežu je u 14. minuti načeo Pleić, dok mu se u 54. pridružuje Markešić. Isti strijelci, u istom redoslijedu pogađaju i u 69. i 74. minuti za novi veliki rezultat koji ih vraća u sam vrh prvenstvene ljestvice.

Najviše golova u svoju mrežu ipak je dobilo Nedelišće. U 9. kolu očekuje ih domaćinstvo s Lipikom, a jedino čemu se mogu nadati, što je sigurno jest da gore ne može. Velikih 5:1 upisali su na svoj konto sjajni Belišćanci. U 37. minuti prvi zgoditak zabija Čaušić, koji je opalio s 30-ak metara, ne toliko snažno koliko vješto, pa lopta prolazi kroz ruke Posavcu. Kod iščekivanja sučevog zvižduka koji označava kraj poluvremena, za zasluženi osmjeh na licu i na 2:0 povisuje Skelac, koji i u sedmoj minuti nastavka pokazuje svoje majstorije novim golom. Šest minuta kasnije u strijelce mu se pridružuju prvo Žaja, a zatim i Ratković, inače ponajbolji igrač susreta. Čistu peticu Belišća ublažio je lijep zgoditak Belovića u 81. minuti za konačnih 5:1.