Gorica furiozno u derbiju

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.10.2009.

Sedmo kolo 3. HNL Zapad donijelo je derbi susret u Velikoj Gorcici u kojem je Gorica pregazila Vrbovec sa 6:0. Drugoplasirana Zelina teško je izborila bod na gostovanju kod Orijenta dok su Nehaj i Istra i ovo kolo ostali bez boda...

Derbi sedmog kola 3. HNL Zapad igran je u Velikoj Gorici gdje je Gorica ugostila momčad Vrbovca. Na kraju je to derbi bio samo na papiru jer je domaćin posve dominirao susretom i na kraju ponizio goste svladavši ih sa 6:0. Sredinom prvog dijela krenuo je potop gostiju. U 27. minuti Hajduk je doveo Vrbovec u vodstvo da bi u završnici prvog dijela isti igrač pogodio i s 11 metara. Novi jedanaesterac za domaćina sviran je na startu drugog poluvremena, a ponovno je uspješan bio Hajduk koji kompletira hat trick. U završnih 15 minuta gostujući vratar još je triput vadio loptu iz mreže i to nakon dva pogotka Katulića i jednog Celčića.

Zelina je opasno živjela na Krimeji, no na kraju je ipak uzela bod. Domaći Orijent imao je vodstvo pogotkom Sertića i nekoliko izglednih prilika, no nakon što ih nije iskoristio, Rac je bio precizan i pogodio za poravnanje na 1:1 te je Zelina ipak neporažena napustila Rijeku.

Odličnu utakmicu odigrao je HAŠK koji je posve nadigrao Maksimira i svladao ga s visokih 4:0. Prvo ime susreta bio je Zoran Kvržić koji je postigao tri pogotka, a još jedan je iz jedanaesterca postigao Sklepić. Susret je bio odlučen već u prvih 45 minuta kada su Haškovci već vodili 3:0.

Neočekivano je bez pobjede ostalo Vrapče koje je u Zagrebu ugostilo porečki Jadran. Porečani su se dobro branili i na kraju izvukli remi 1:1. Vrapče je povelo u 34. minuti preko Bljaića i nakon toga domaći nogometaši propustili su nekoliko izglednih prilika. Kaznio ih je Grgurić koji nakon točno sat vremena igre zabija za poravnanje. Do kraja susreta gosti su uspješno obranili svoj gol i odnose veliki bod.

Zanimljivo je bilo u Labinu gdje je Rudar ugostio momčad Rovinja. U lokalnom derbiju Labinjani su tijesno slavili 2:1 pogocima sredinom susreta. Gosti su poveli već u devetoj minuti preko Tomića, međutim u zadnjoj minuti prvog dijela Puh poravnava, a na startu drugog poluvremena Fejzić radi preokret. Domaćin je susret završio s desetoricom zbog isključenja Puha u 85. minuti.

Još jednu lošu utakmicu odigrala je pulska Istra koja je poražena na svom travnjaku od Crikvenice 1:0. Pobjednički pogodak postigao je Kremenović u 40. minuti, a Istrani ovim porazom ostaju na svega jednom osvojenom bodu u dosadašnjih sedam kola.

Medulin je sretno došao do boda na domaćem terenu protiv Grobničana. Susret je završen 3:3, a gosti mogu žaliti za sva tri boda. Poveli su na početku drugog poluvremena 2:0 pogocima Flege i Gruevskog, no Medulin se vratio golovima Gnipa i Osmanovića. 15 minuta prije kraja gosti su ponovno u prednosti nakon pogotka Imeraja, no u sudačkoj nadoknadi Medulin ipak dolazi do boda pogotkom Grdića s 11 metara.

Nehaj je nastavio niz loših rezultata i upisao je šesti uzastopni prvenstveni poraz. Ovaj put bodove iz Senja odnosi Novalja koja je slavila 2:0 golovima Pintura i Brankovića.

U problemima s formom je i Špansko koje je poraženo na domaćem terenu od Jedinstvo-Omladinca 1:0. Sva tri boda gostima donio je pogotkom u 66. minuti Martinčić.