Dinara uzela bod Dugopolju

Vedran Babić • ponedjeljak, 05.10.2009.

Proteklog vikenda dalmatinski trećeligaši odradili su sedmo prvenstveno kolo. Od osam subotnjih utakmica i jedne nedjeljne izdvojimo kiks vodećeg Dugopolja na domaćem terenu protiv Dinare, zatim pobjedu Jadrana (LP) u derbiju protiv Raštana uz nova dva pogotka najboljeg strijelca lige Frane Jerkovića te novo ime na drugom mjestu ljestvice - biogradski Primorac...

Nakon tri uzastopne pobjede nogometaši Dugopolja naletjeli su na zid u liku Dinare, koja je na novosagrađenom stadionu Hrvatskih vitezova osvojila bod, svoj tek peti ove sezone. Favorizirana momčad Ivana Katalinića nije prikazala dobru igru, a iako je povela pogotkom Tomislava Brnardića početkom nastavka i posljednjih 18 minuta utakmice provela s igračem više, prednost nije uspjela zadržati.

Izjednačujući pogodak za goste postigao je Alen Šubić u 90. minuti nakon katastrofalne pogreške domaćeg vratara Marija Smodlake.

Derbi kola igrao se u Pločama gdje je domaći Jadran s 4:2 s drugog mjesta svrgnuo Raštane. Junak domaćih ponovno je bio golgeter Frane Jerković, koji je postigao prvi i zadnji pogodak na utakmici te sada uz svoje ime ima ukupno već deset ligaških golova. Ostali strijelci za Jadran su bili Barbir i Karamatić, a za goste su zabili Medun i Burčul.

Ovom pobjedom Pločani su se popeli na četvrto mjesto ljestvice uz samo dva boda manje od vodećeg Dugopolja. Raštane su sada treće, dok je drugo mjesto svojom trećom uzastopnom pobjedom preuzeo Primorac iz Biograda.

On je na svom terenu s visokih 5:0 ispratio mlađahnu momčad Trogira, nanijevši joj već šesti poraz. Dvostruki strijelac bio je Roko Mišlov, a po jedan gol su dali Batista, Stojanov i Moravčić.

U Klisu Uskok je s 2:0 bio bolji od Primorca 1929 i popravio svoj plasman za jedno mjesto (5.). Za 1:0 pogodio je Jure Gugo već u 11. minuti, a iako su krajem prvog poluvremena ostali bez isključenog Marka Oršulića, domaćini su pobjedu zapečatili pogotkom Alena Guća u 66.

Agonija Hrvaca prekinuta je, barem nakratko, prvom prvenstvenom pobjedom. Ona je ostvarena protiv Zagore i to rezultatom 2:0, zahvaljujući ponajviše strijelcima Slavku Šipiću i Jakovu Marunici, inače dvojici nogometaša koji su prošloga tjedna praktički potjerani iz sinjskog drugoligaša Junaka. Šipić je pogodio u 79., a Marunica u drugoj minuti sučeve nadoknade.

Dvoboj Neretve i Zmaja jedini je ovoga vikenda koji je završio bez golova, dok je Omiš u Grudi uzeo puni plijen protiv Konavljanina pogotkom Rogošića u 40. minuti.

Dubrovački GOŠK je do pobjede 2:1 nad Velebitom stigao pogotkom Guzića u 89. minuti, dok je u svojevrsnom derbiju začelja jučer Neretvanac s 4:1 porazio Jadran (KS).

Anel Delalić je postigao dva pogotka, a Mihaljević i Zonjić po jedan, dok je počasni pogodak za goste djelo Zagoreca. Za momčad iz Opuzena ova je pobjeda jako bitna, jer ih je sa neugodnog 16. lansirala na nešto bolje 12. mjesto.