Riquelme asistent, Viatri realizator

Maja Giljanović • petak, 09.10.2009.

Boca Juniorsi su protiv slabašnog Racinga gubili na poluvremenu, ali su golovima Viatrija u prvih 15 minuta drugog dijela preokrenuli, upisali drugu pobjedu uzastopce, treću u Aperturi i uspeli se jedno mjesto na 10. poziciju.

Boca Juniors je na gostovanju protiv Racinga gubila golom Pabla Caballera u 33. minuti, ali je u drugom poluvremenu u 15-tak minuta dvojac Juan Roman Riquleme - Lucas Viatri sam pobijedio 18-plasiranu momčad Aperture - osvojio je Racing tek četiri boda - Viatri je u 47. izjednačio nakon stative Riquelmea, a drugi gol vrijedan tri boda postigao je nakon duplog pasa i pete Riquelmea u 61. minuti.

Boca se trećom ovogodišnjom pobjedom i drugom uzastopce nakon 3:2 u nedjelju protiv Veleza - Martinu Palermu je pobjednički gol glavom s 40-tak metara čini se zacementirao mjesto u početnoj jedanaestorici Maradone u utakmici Argentine i Perua u predzadnjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo - uspela na 10. mjesto.

Caruso Lombardi je, pak, održao riječ koju je dao prošli tjedan nakon 1:3 protiv Huracana i napustio Racing koji nakon osam kola još nijednom nije pobijedio (izvukli su četiri remija).

Prvaci Clausure Velez su u tvrdoj i izjednačenoj utakmici pobijedili Argentinos Juniorse (Moralez) i bodom više od Estudiantesa preuzeli prvo mjesto na tablici, ali Estudiantes svoju utakmicu 8. kola protiv Lanusa tek mora odigrati.

Apertura, 8. kolo:
Racing - Boca Juniors 1:2, Colon - Arsenal 4:1, Banfield - Atletico 1:1, Tigre - Huracan 2:2, Godoy - Newell's Old Boys 1:1, Velez - Argentinos Juniors 1:0