Trogir pred gašenjem, Dugopolje i dalje na vrhu

Vedran Babić • petak, 09.10.2009.

Nekako u sjeni financijskih problema HNK Trogira i mogućeg gašenja kluba, u utorak i srijedu odigrano je 8. kolo 3. HNL - Jug. Vodeće Dugopolje slavilo je u Benkovcu i ostalo na vrhu, dok su Raštane i Jadran (LP) iskoristili posrtanje biogradskog Primorca i vratili se na drugo, odnosno treće mjesto ljestvice.

Prije samo nekoliko godina trogirski prvoligaš snivao je velike snove, imao velike ambicije za ulazak u Prvu ligu, da bi danas, samo dvije godine prije 100. rođendana, došao na korak od gašenja. Razlog tome je teška financijska situacija kluba, zbog koje Trogirani nisu bili u mogućnosti odigrati utakmicu 8. kola protiv GOŠK-a. Premda su domaćini nastojali odgoditi utakmicu za idući tjedan, do toga nije došlo i susret je registriran rezultatom 3:0 za Dubrovčane.

Situacija u Trogiru mora se brzo promijeniti nabolje, inače će posljednji klub u karijeri Milana Rapaića biti izbačen iz natjecanja, a svi rezultati ostvareni ove sezone izbrisani. Podsjetimo, Trogir se trenutno nalazi na samom začelju ljestvice sa samo tri osvojena boda iz osam utakmica.

Ivan Katalinić i njegovi igrači prošli su neokrznuti neugodno gostovanje kod Velebita u Benkovcu. Iako su domaćini dominirali prvih sat vremena, finiš je pripao Dugopoljcima, koji su pogotkom Božidara Balića u 82. minuti stigli do vrijedne pobjede, ostavši tako jedina momčad u ligi koja još uvijek ne zna za poraz.

Nakon što su u prošlom kolu ispustili drugo mjesto, nogometaši Raštana su već u srijedu vratili titulu prvog pratitelja vodećem Dugopolju. Pretposljednja momčad Jadrana iz Kaštel Sućurca pala je tek u 71. minuti golom Ante Gospića.

Raštane sada imaju 18 bodova, dva manje od Dugopolja, ali jednako koliko i trećeplasirani Jadran (LP), koji je s 5:1 demolirao Neretvu. Ponovno je dvostruki strijelac bio najbolji strijelac lige Frane Jerković, koji je dogurao već do 12. pogotka sezone. Ostala tri gola dali su Cvijanović, Barbir i Karamatić, dok je za goste zabio Lizde.

S jednim bodom manje od Raštana i Jadrana (LP) na četvrtom mjestu nalazi se biogradski Primorac, koji je u Unešiću kod Zagore odigrao 1:1. Domaćin je poveo već u sedmoj minuti preko Stojana, a gosti su poravnali rezultat 11 minuta potom (Zanić). Početkom nastavka upravo je Stojan zaradio drugi žuti karton, no Primorac do kraja susreta ipak nije uspio iskoristiti višak igrača na terenu.

Dvoboji Zmaj - Konavljanin i Omiš - Uskok također su završeni rezultatom 1:1, dok je u derbiju začelja Dinara s minimalnih 1:0 pobijedila Neretvanca. Strijelac jedinog pogotka bio je Alen Šubić u 45. minuti s bijele točke.

Nakon očajnog ulaska u sezonu (šest utakmica bez pobjede), Hrvace su u posljednja dva kola ostvarila maksimalan učinak i najavila povratak u gornji dom ljestvice. Prošlog tjedna bolji su bili od Zagore 2:0, a u utorak 3:1 protiv Primorca 1929.

Jedni od najzaslužnijih ponovno su bili Šipić i Marunica, dvojac protjeranih iz Junaka. U prošloj utakmici obojica su se upisali u strijelce, no ovoga puta u Stobreču dvostruki strijelac bio je Marunica. Jednog je zabio Maretić, a vodeći pogodak za domaćine djelo je Galića u 31. minuti.