Vodeni sportovi

Šibenčani preskočili prvu prepreku

Ivana Jurica • petak, 09.10.2009.

Prvo kolo kvalifikacijskog turnira za Euroligu koji se igra u šibenskoj Crnici nije ponudio iznenađenja. Šibenčani su se bez problema obračunali sa poljskim Lodzem (14:8), kao i ruski Kazan sa francuskom Nicom (18:8). Šibenik NCP od početka je kontrolirao susret i bilo je samo pitanje s koliko će golova prednosti završiti susret protiv Poljaka.

Šibenik NCP – Lstw Lodz 14:8 (3:1, 4:2, 5:3, 2:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 150

Šibenik NCP: Jukić (7 obrana), D. Belamarić, J. Belamarić 1, Santini, Brlečić, Tyrell 2, Španja, Brkić 4(1), Sutić 3, Krnić 1, Vlahović, Samodol 3, trener: Ivica Tucak.

Vezane vijesti

Lstw Lodz: Yezierski (13 obrana), Kucakov 1, Sciervicki, Otrembski, Piastek, Vankevich 6, Kymenko, Bar, Karaczko, Sekula 1, Mielcarek, Leszek, trener: Eduard Kuyawa.

Igrač više: Šibenik NCP 3/6, Lstw Lodz 5/8

Peterci: Šibenik NCP 2/2, Lstw Lodz -

Suci: Fekete Balasz (Mađarska) i Nechita Radu (Rumunjska)

Dosta izmijenjena momčad Šibenika u odnosu na prošlu sezonu, sa dosta poletaraca u svojim redovima, već prije početka turnira ostala je bez dvojice iskusnih igrača. Vratar Miro Kačić i Igor Računica nemaju pravo nastupa na turniru jer nisu licencirani za europsko nadmetanje. Značilo je to da će trener Ivica Tucak veliku minutažu morati ponuditi i mladim domaćim igračima koji su u prošloj sezoni imali jako malu ili nikakvu minutažu u europskim ogledima.

Prvi ovosezonski europski pogodak Šibenčana postigao je Jeff Tyrell, Amerikanac koji je ovo ljeto stigao u Crnicu. S dva gola Brkića, od čega jednim s igračem više, domaći su vaterpolisti odmah na početku stigli do tri gola prednosti. Poljaci su, nakon nekoliko stativa, put do Jukićeve mreže pronašli tek u pretposljednjoj minuti četvrtine preko Vankevicha.

Isti je igrač i početkom druge četvrtine, s igračem više, smanjio na 3:2. Kapetan Šibenika Edi Brkić realizira peterac za 4:2, a na plus tri vraća Nikola Samodol golom s igračem više. Isključenje Vlahovića gosti realiziraju ponovno preko Vankevicha. Do odlaska na odmor Tuckova momčad postiže nova dva gola, strijelci Dino Krnić i Jakov Belamarić, te je rezultat 7:3 na polovici igre.

Treću četvrtinu s dva gola otvara Nikola Sutić. Novi gol, ovog puta iz peterca, postiže i Samodol i rezultat se penje na 10:3 u korist Šibenčana. Razigrani Brkić precizan je za 11:4, a upravo nakon njegova isključenja mrežu Jukića još jednom pogađa Vankevich, koji je precizan i u idućem napadu. Šestica gostiju jedini je igrač Poljaka koji se do tada upisao u listu strijelaca. Razbranili su Šibenčani gostujućeg vratara Yezierskog koji ipak nije mogao ništa kod udarca Tyrella. Za 12:6 na kraju treće četvrtine precizan je bio Kucakov. Tek u 24. minuti, Poljaci su stigli do pogotka, a da strijelac nije bio Vankevich.

Najbolji strijelac poljske momčadi pogotkom je otvorio i posljednju četvrtinu. Na plus šest svojim trećim pogotkom vratio je Samodol, a Sutić je, na asistenciju Vlahovića, pogodio za 14:7. Konačan rezultat od 14:8 postavio je Sekula, a do kraja utakmice gostujući je vratar obranio još jedan čisti zicer Šibenčanima, ovog puta Brlečiću.

Sa šest golova najefikasniji je Dimitru Vankevich. Kod Šibenik NCP-a četiri je pogotka postigao Brkić, a po tri Sutić i Samodol.

Dvije prvoplasirane momčadi sa turnira u Crnici stječu pravo nastupa u drugom kvalifikacijskom turniru za Euroligu, dok trećeplasirana momčad natjecanje nastavlja u Kupu LEN.