Vodeni sportovi

S Rusima za prvo mjesto

Ivana Jurica • subota, 10.10.2009.

Vaterpolisti Šibenik NCP-a i ruskog Sintez Kazana u međusobnom će ogledu odlučivati o pobjedniku kvalifikacijske skupine za Euroligu koja se igra u Crnici. Šibenčani su jutros s 15:10 pobijedili francusku Nicu, dok su se Rusi bez problema obračunali s poljskim Lodzem (14:6).

Olympic Nica – Šibenik NCP 10:15 (2:4, 4:3, 2:4, 2:4)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Olympic Nica: Moriame (11 obrana), Saudaduer, Charbit, Michaud, Izdinsky 1, Rodin 1(1), Mravik 2, K. Santini 2, Marzouki 4, Bruzzo, Tomi, Stajić, trener: Branko Bjelanović.

Vezane vijesti

Šibenik NCP: Jukić (11 obrana), D. Belamarić 1, J. Belamarić, T. Santini 1(1), Brlečić 3, Tyrell, Španja 2, Brkić 3, Sutić 3, Krnić, Vlahović 1, Samodol 1, trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Olympic Nica 4/10, Šibenik NCP 6/9

Peterci: Olympic Nica 1/1, Šibenik NCP 1/1

Tri osobne pogreške: Marzouki 22', Španja 27', J. Belamarić 30', Tyrell 32'

Suci: Lehn Klaus (Njemačka) i Fekete Balasz (Mađarska)

I prije međusobnog susreta, kao što se i očekivalo, Šibenik NCP i Kazan osigurali su nastup u drugom krugu kvalifikacija za Euroligu, a večeras će odlučiti o pobjedniku skupine. U drugom susretu večeras Nica i poljski Lodz odlučit će o putniku u Kup LEN.

Šibenčani odlično otvaraju susret s Francuzima. Kapetan Brkić iz polukontre domaće vaterpoliste dovodi u vodstvo. Centar gostiju Mravik izjednačuje na 1:1, ali igrači Ivice Tucka golovima Sutića i Samodola dolaze prvi put do dva gola prednosti (3:1). Marzouki iz kontre smanjuje na 3:1, a Brlečić postiže svoj prvi gol na utakmici za 4:2 na isteku prvih osam minuta igre.

Prvi gol u drugoj četvrtini s istekom napada i s velike udaljenosti postiže ponovno Marzouki. Šibenčane na plus dva (5:3) vraća Brlečić. Najefikasniji igrač gostiju ponovno je efikasan i u idućem napadu, ali Andrija Španja s igračem više pogađa za novih plus dva. Nakon toga Francuzi još jednom domaćim vaterpolistima prodaju kontru, a strijelac je ovog puta Šibenčanin u redovima Nice Kristijan Santini. Za 7:5 u posljednjoj minuti pogađa Španja, a na konačnih 7:6 u prvom poluvremenu pogađa Mravik, još jednom sa centarske pozicije.

Imali su Francuzi više prilika da dođu do izjednačenja u drugoj četvrtini, u tome nisu uspjeli, ali, ipak, početkom treće, golom Santinija došli su do 7:7. Šibenik NCP uzvraća s tri uzastopna gola (Sutić, Brkić, Brlečić) i prednost je ponovno plus tri. Marzouki je smanjio na 10:8, a ubrzo nakon toga zaradio je i treće isključenje. Do kraja četvrtine Brkić je još jednom realizirao igrača više za 11:8 uoči osam posljednjih minuta.

Razliku koju su stekli u trećoj četvrtini Šibenčani su u posljednjoj dionici igre još i povećali. Sutić je bio precizan za 12:8, a za 13:8 igrača više realizirao je Andrija Vlahović. Bila je to i najveća prednost domaćih u današnjoj utakmici. U strijelce su se do kraja utakmice upisali i dva domaća juniora, Domagoj Belamarić s igračem više i Toni Santini iz peterca, dok su za Francuze precizni bili Izdinsky i Rodin u posljednjim trenucima utakmice za konačnih 15:10.

Četverostruki strijelac kod Francuza bio je Mehdi Marzouki, dok su kod Šibenčana po tri pogotka postigli Brlečić, Brkić i Sutić.