Radnički iznenadio, Budućnost čvrsta

Goran Markuš • subota, 10.10.2009.

Iako su putovali u goste Hemofarmu, jednom od najozbiljnijih kandidata za plasman na završni turnir, Radnički je uspio iznenaditi i uzeti veliku uvodnu pobjedu već u prvom krugu ovosezonskog izdanja NLB lige. S druge strane, sjajnom igrom tijekom drugog poluvremena do svog prvog slavlja stigli su i košarkaši Budućnosti...

Već prvo kolo ovosezonskog izdanja NLB lige donijelo nam je pravo iznenađenje. Naime, iako su mnogi očekivali rutinsko domaće slavlje Hemofarma, Radnički je iznenadio nešto više o 1500 gledatelji i kući se vratio sa velikom uvodnom pobjedom.

Već sredinom prve četvrtine na leđima dvojca Aleksey Kotishevskiy (15 poena) - Vladimir Vuksanović (6 poena) Radnički stvara solidnu prednost, no s druge strane raspucava se Miljan Pavković (20 poena) kojemu domaćini moraju posebno zahvaliti što razlika na poluvremenu nije bila već od 11 poena.

Početak drugog poluvremena izgledao je kao da su se gosti raspali, a da se sve ostvareno ne bi samo tako lako izgubilo pobrinuo se sjajni Marko Brkić (23 poena) koji je probudio Radnički i do kraja četvrtine vratio goste na solidnih šest poena prednosti.

Međutim, još agresivnijom igrom, ovog puta predvođeni sjajnim Milanom Mačvanom domaćini dolaze na svega dva poena zaostatka samo dvije minute prije kraja. Ipak, Kragujevčani nisu posustali i preko Kotishevskiyjog mirno u svoju korist privode susret kraju.

Još od sezone 2003./2004. Budućnost kod kuće nije poražena od Crvene zvezde, a niz usprkos očitoj želji gostiju nije prekinut niti večeras. Naime, domaćini su se zahvaljujući Borisu Savoviću (12 poena, 10 skokova) odlijepili već u samom uvodu u susret i na prvi odmor odlaze sa sasvim solidnih osam poena prednosti.

Međutim, uslijedio je pravi preokret Beograđana koji serijom 0:13 na leđima sjajnog Elmedina Kikanovića (11 poena) preuzimaju vodstvo. Iako je trener domaćina, Dejan Radonjić raznim izmjenama pokušao pronaći pravu petorku gosti mudro čuvaju vodstvo i na poluvrijeme odlaze sa sasvim solidnih +8.

Dominacija gostiju nastavlja se po povratku na teren da bi nakon timeouta domaćina u 23. minuti igre Goran Jeretin (15 poena, 6 asistencija) i Vladimir Dragičević (12 poena) kreirali novu 10:0 seriju Budućnosti koja ponovno preuzima vodstvo.

Iz minute u minutu igra gostiju se polako, ali sigurno počela raspadati, a za sve je bila kriva agresivna, no izuzetno efikasna obrana Budućnosti koja je iz napada u napada tjerala goste na šut iz nezavidnih pozicija. Nakon trice Nemanja Gordića (10 poena) u 34. minuti domaćini su konačno otišli i na dvoznamenkastih +11 nakon čega se Beograđani predaju te do kraja uspjevaju doći na tek nezamjetno ugodnijih osam poena razlike.