Partizan ponovno svladao FMP

Matej Milanović • subota, 26.12.2009.

Partizan je slavio u nadoknadi prvog kola NLB Lige protiv FMP-a. Susret je završio s uvjerljivih 86:59 i bio je izjednačen jedino u prvih deset minuta...

Po drugi put u svega četiri dana međusobno su igrali Partizan i FMP. Naime, tek sada je nadoknađen njihov zaostali susret iz prvog kola. Prva četvrtina bila je izjednačena i na odmor se otišlo sa 16:14 za FMP. Ključna serija domaćih dogodila se pri rezultatu 29:28 za FMP u 17. minuti.

Partizan je zaredao 12 poena i okrenuo susret u svoju korist. Do poluvremena su gosti tek postigli jedan šut za dva poena te su u svlačionice otišli s -9. Nakon toga se gosti više nisu uspjeli vratiti u igru i Partizan je uspješno povećavao razliku. Minutu prije kraja treće dionice su došli i do 20 poena prednosti, 59:39.

Najveću prednost je momčad Partizana dostigla u posljednjoj minuti, 86:57, a do kraja dvoboja stigla su tek dva poena FMP-a. Partizan je imao bolje postotke šuta i u slobodnim bacanjima i u šutu za dva i u šutu za tri poena. Osim toga u potpunosti su nadskakali goste s 36:18.

Kod domaćih je 13 poena ubacio Aleksandar Rašić, a još su četvorica upisali preko deset poena. Kod skokova su pak najbolji bili Slavko Vraneš i Aleksandar Marić s devet. Kod FMP-a je pak samo jedan igrač postigao više od deset poena, Nemanja Protić koji je svoje predvodio s 18 poena.