Liga prvaka - Skupina A, 2. kolo, 11.10.2009.
Cuatro Rayas Valladolid 34:34 Čehovski Medvedi
Čehovski Medvedi

Valladolid poklonio bod Medvjedima

Matej Milanović • nedjelja, 11.10.2009.

Valladolid i Čehovski Medvedi su remijem od 34:34 završili drugo kolo skupine B rukometne Lige prvaka. Posebno će za izgubljenim bodom žaliti Španjolci koji su u 58. minuti vodili tri razlike...

Zadnja utakmica drugog kola skupine A igrana je u Španjolskoj. Valladolid je u prvom kolu teško došao do pobjede kod Constante, dok su Čehovski Medvedi odnijeli bod iz Szegeda. Valladolid je bolje krenuo od Rusa i poveo 6:3 u osmoj minuti igre.

Rusi su se međutim brzo vratili u susret i desetak minuta kasnije preokrenuli na +2, 12:10. S tom se razlikom otišlo u svlačionice. Nakon 14 minuta nastavka Valladolid je potpuno preokrenuo situaciju i poveo 26:24.

Rusi su nakon toga ponovno poveli, no nakon što je pet minuta prije kraja bilo neodlučeno, Valladolid je poveo 34:31 u 58. minuti. To je teoretski gotova utakmica, no Španjolcima je uspjela gotovo nemoguća misija. Uz par njihovih greški vratili su u utakmicu Čehovske Medvede koji su izvukli vrijedan bod. Najbolji u redovima domaćih bio je Tvedten sa deset golova, šest sa sedam metara, dok je goste predvodio Šelmenko sa sedam zgoditaka.

Rusi imaju dva boda nakon dva teška gostovanja i mogu biti zadovoljni svojim učinkom, a u idućem kolu bi trebali i doći do prve pobjede, doma protiv PAOK-a. Valladolida pak očekuje teška domaća utakmica protiv Montpelliera koji se mora iskupiti nakon poraza u Rumunjskoj.