Gorenje bolje od Bosne, Chambery razbijen

Matej Milanović • nedjelja, 11.10.2009.

Drugo kolo skupine B rukometne Lige prvaka donijelo je nova iznenađenja. Rhein-Neckar Löwen osvojio je samo bod protiv poljskog Kielcea, dok je Veszprem potpuno razbio Chamberyja u gostima. U zadnjoj utakmici kola Gorenje je tijesno porazilo Bosnu...

Gorenje je nakon neočekivanog poraza u Poljskoj moralo doći do pobjede na svom terenu protiv Bosne koja je pak tražila još jedno iznenađenje nakon domaćeg slavlja s Chamberyjem. Susret je uglavnom bio izjednačen i obje momčadi su imale priliku doći do pobjede.

Na poluvrijeme su gosti otišli sa 17:15. Nakon što je Bosna neko vrijeme držala inicijativu, u 49. minuti Gorenje je po prvi put došli do dvostruke prednosti, 26:24.

Dvije minute prije kraja Kavaš je zabio za 29:27. No, umjesto da riješe utakmicu Slovenci su napravili pogrešku u napadu i Međić je iz kontre izjednačio na 29:29 minutu prije isteka vremena. Uz dosta sreće Harmandič je 15 sekundi prije kraja zabio za pobjedu domaćih. Njegova lopta se odbila od prečke u gostujućeg golmana i u gol. Bosna je imala zadnji napad za izjednačenje, ali nisu uspjeli izvući bod.

Kod momčadi Ivice Obrvana po sedam golova zabili su Harmandič i Ivan Čupić koji je realizirao dva sedmerca. U momčadi Irfana Smajlagića je pak najbolji bio Doborac sa također sedam realiziranih pogodaka.

U ostala dva susreta skupine dogodila su se dva iznenađenja. Kielce je nakon senzacionalne pobjede protiv Gorenja potpuno iznenadilo Rhein-Neckar Löwena i došlo do boda usred Njemačke. Lavovi su na poluvremenu vodili dva razlike, ali nisu uspjeli slomiti gostujući otpor. Domaće je predvodio Bielecki sa deset golova, dok je Stojković zabio devet golova za Poljake.

U zadnjoj utakmici skupine nije iznenađenje pobjednik utakmice već rezultat s kojim je Veszprem došao do pobjede kod Chamberyja. Naime, Mađari su već do poluvremena skupili deset golova prednosti, a na kraju utakmice su slavili s nevjerojatnih deset razlike. Chambery je uspio postići samo 19 golova i nalazi se u iznimno teškoj poziciji s dva poraza iz prva dva kola. U sljedećem susretu u goste im dolazi Gorenje i imat će jako težak posao kako bi došli do prvih bodova.