Gostujuće pobjede Osijeka i Zameta

Željko Kubatka • utorak, 13.10.2009.

Riječanke su nastavile sa nizom pobjeda u Đurđevcu, Osječankama prva pobjeda u gostima u Varaždinu, Podravka odigrala utakmicu 7. kola u Trogiru….

U drugoj polovini prvog dijela utakmice u Kutiji šibica Arena je povela sa dva gola na što domaće rukometašice Trešnjevke odgovaraju serijom 5:0 i vodstvom 15:12. Poluvrijeme završava sa rezultatom 16:14 i pitanje pobjednika je i dalje bilo otvoreno.

Uspjele su gošće iz Pule i poravnati na 20:20 nakon čega Trešnjevka ima potpuni dominaciju i rezultatsku prednost. U završnicu utakmice se ulazi sa šest golova prednosti 29:23 što Puljanke sa tri gola smanjuju na konačnih 29:26. Nina Jukopila čak 14 golova a kod Arene Sandra Nikčević i Tanja Kiridžić najuspješnije sa sedam i šest golova.

U Đurđevcu očekivana pobjeda gošći iz Rijeke koje su skupile isti broj bodova kao i Lokomotiva a Natura Agro je jedina ekipa koja nema osvojeni bod. O utakmici za Sportnet.hr vratarka Jelena Piršl je rekla: "U utakmicu smo ušle malo slabije i to se I odrazilo na završni rezultat. Pobjeda nije dolazila u pitanje nego sam krajnja razlika u golovima. Đurđevac je dobra domaćinska ekipa, no ipak smo mi za razinu kvalitetniji i uz lošiju igru smo uzele dva boda"

Varaždinke su ugostile rukometašice Osijeka i izgubile bodove u zadnjoj četvrtini utakmice. Prvo je Snježana Horvat dobila treće isključenje u 42. minuti a Petra Oštarijaš zabila gol za vodstvo Koke 19:18. Slijedi dio utakmice u kojoj samo postoji jedna ekipa na terenu a to su gošće iz Osijeka. Sedam golova u 13 minuta utakmice u mreži Varaždinki koje nisu za to vrijeme uspjele iskoristiti niti jedan napad. Josipa Bošković (7) i Jelena Franić (8) su postigle najviše golova za pobjedničku ekipa dok su Lana Sušec i Valentina Mužek po pet golova zabile za Koku. Valentina Mužek nam je rekla: "Ušle smo u utakmicu jako dobro. Svojom borbenošću i dobrom organizacijom u napadu držale smo pozitivan rezultat, no počele su se nizati tehničke greške poput krivo dodanih lopti i pale smo psihički što su one uspjele kažnjavati golovima te je to i na kraju presudilo njihovoj pobjedi."

Graditeljica u osječkoj ekipi Dajana Sućur ovako opisuje susret u Varaždinu: "Znale smo da nas čeka teška borba u Varaždinu uz domaćina koji sigurno neće lako prepuštati bodove na svome parketu. Prvo poluvrijeme odigrale smo u rezultatskom izjednačenju, možda smo se malo i privikavale na sudački kriterij, te na odmor otišle s jednim golom zaostatka. U nastavku smo morale još više povući i odigrati pametnije. Tek u posljednjih 10-ak minuta utakmice uspjele smo se odvojiti i povesti s 5 golova razlike te mirno privesti utakmicu kraju. Ova nam pobjeda puno znaci, bodovi u gostima imaju veliku važnost, a uz pohvale svim suigračicama, svakako čestitam i igračicama Koke na odličnoj i motiviranoj igri"

Podravka je odigrala utakmicu sedmog kola u Trogiru radi obaveza u Ligi prvakinja. U očekivanoj i visokoj pobjedi Koprivničanki ponovo je bila raspoložena Maja Kožnjak sa sedam golova a pridružila joj se i Andrea Penezić sa istim brojem golova a Ana Lovrak je postigla gol više, osam. Marija Hrgović je postigla više od polovine domaćih golova čak 14.