Dugopolje protutnjalo Zagorom

Vedran Babić • ponedjeljak, 19.10.2009.

Lider Treće HNL - Jug, Dugopolje, nastavilo je svoj niz neporaženosti proteklog vikenda kada je u Unešiću s 4:0 deklasiralo Zagoru. Biogradski Primorac je slavio u Omišu i tako ponovno zasjeo na drugo mjesto ispred Raštana, koje su kod kuće odigrale remi bez pogodaka s Dinarom...

U prvom kolu bez sudjelovanja Trogira, koji je kao takav prestao postojati, slobodan je bio posljednjeplasirani Neretvanac, pa je tako odigrano osam susreta 10. kola. U derbiju koji se odigrao u Unešiću na Borovištu, Dugopolje je s 4:0 upisalo i sedmu prvenstvenu pobjedu, što uz još dva remija znači da momčad Ivana Katalinića još uvijek ne zna za poraz.

Protiv lanjske senzacije u Kupu gosti su već poslije 22 minute riješili sve dileme oko pobjednika. Božidar Balić je zatresao mrežu dvaput, a Ante Barać jednom za visokih 3:0. Konačan rezultat postavio je Vuković u 63. minuti.

S 23 osvojena boda i devet odigranih utakmica, Dugopolje i dalje drži čelno mjesto lige s tri boda više od Primorca iz Biograda, koji je pogotkom Brazilca Rafaela Batiste uzeo sva tri boda u gostima kod pretposljednjeg Omiša.

Trećeplasirane Raštane su na svom terenu odigrale tek 0:0 s 14. sastavom lige, Dinarom, i tako ponovno iz svojih ruku ispustile drugo mjesto. Valja istaknuti kako je momčad Dinare iz Knina prije tri kola odigrala 1:1 u Dugopolju, što pokazuje da je opasna za glavne favorite.

U vrh ljestvice se vratio i Uskok, koji je u izravnom dvoboju za četvrto mjesto pobijedio Jadran (LP) 2:0. Junak Klišana zove se Alen Guć, strijelac oba pogotka vrijedna pete pobjede i 18. prvenstvenog boda.

Najefikasniju utakmicu kola mogli su vidjeti gledatelji u Makarskoj, gdje su Zmaj i Hrvace odigrali 3:3. Domaćini su vodili 1:0 i 2:1, a gosti zatim okrenuli na 3:2 početkom nastavka, da bi mreže mirovale sve do četvrte minute sučeve nadoknade, kada je Stojkić pogodio za 3:3 i tako prekinuo seriju Hrvaca od tri uzastopne pobjede.

Nakon solidnog ulaska u sezonu, momčad Velebita upala je u veliku krizu i već šestu utakmicu ne zna za pobjedu. Krizu benkovačkog kluba iskoristio je Jadran iz Kaštel Sućurca koji je pogotkom Gorana Kapitanovića uzeo sva tri boda. Gosti su posljednjih pola sata igrali s igračem manje zbog isključenja Pelivana, no to nije puno pomoglo domaćem sastavu.

U Stobreču pokraj Splita Primorac 1929 je s 3:0 ispratio dubrovački GOŠK i upisao prvu pobjedu poslije tri utakmice. Goste je načeo Slobodan Gudelj - Velaga s bijele točke, a pobjedu su potvrdili Stipe Vuleta i Frane Zolota u nastavku.

Susret između Neretve i Konavljanina okončan je bez pobjednika (1:1). Selak je doveo goste u vodstvo krajem prvog dijela, no bod Metkovcima donio je Raguž dvije minute prije kraja.