Domaćini počastili goste

Ivana Strahija • nedjelja, 18.10.2009.

U devetom kolu Druge HNL gosti su i opet bili bolje sreće. Bit će lakše nabrojiti domaće pobjednike: jedini su Junak i Hrvatski dragovoljac.

Tri boda ostala su u Sinju nakon sraza Junaka i Vinogradara, a utakmicu će mnogi dugo pamtiti. Domaći su se naime pokazali kao pravi junaci, jer su susret protiv Mladinjana odradili uspješno s igračem manje, pošto je već u 19. minuti isključen Bašić. Pobjednički pogodak za Junak postigao je B. Poljak u 52. minuti.

Segesta se nije proslavila na Sigetu, gdje je Hrvatski dragovoljac nakon 90 minuta upisao tri boda. Svega jedan gol presudio je Siščanima, koji iako su dali sve od sebe i dalje ne mogu više na tablici pri čijem su dnu.

Do punog plijena, rezultatom 1:2, došli su igrači Rudeša u Imotskom. Prvi je pogodak u mreži Imoćana završio već u 12. minuti, kad je precizan bio Herek, a domaći Obilinović u 31. minuti vraća rezultat u egal s bijele točke. Gostujući Lozo ipak je uspio još jednom poslati loptu na pravo mjesto pred sam kraj utakmice za veliko slavlje Rudeša. U prilog domaćima ipak treba reći da su utakmicu proveli bez važne karike svoje igre, Mandarića, koji je morao u bolnicu nakon ozljede na samom početku susreta.

Mosor je također slavio na gostovanju, gol za pobjedu postigao je već u sedmoj minuti Radovniković. Domaćini na SRC Lučko trebali bi se ponajprije zabrinuti zbog svog slabog izdanja, te utvrditi uzorke oscilacija u igri. Momčadi Mosora pobjeda je tim vrednija što je izvojevana s iznimno mladom postavom.

Split u Vukovaru nije došao do svoje šeste pobjede u nizu, već su slavili domaći, koji su i u prošlom i u ovom kolu pokazali da spadaju u drugoligaško društvo. Bod je Vukovaru protiv Splita velik kao kuća, jer su se novopridošli drugoligaši pokazali iznimno dobrom momčadi.

Bez golova i s podjelom bodova završile su utakmice u Suhopolju i Solinu. Što se utakmice u Suhopolju tiče, bliže pobjedi bili su gosti iz Kutine, koji su imali više izrađenih akcija no domaćini, ali strijelci nisu dobro naštimali ciljnike. Na stadionu uz Jadro više su prilika pokušali stvoriti domaći nogometaši Solina, no nisu uspjeli probliti blokadu koju su postavili Pomorci.