Kako zaustaviti Goricu?

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.10.2009.

Niti labinski Rudar nije pronašao lijek za momčad Gorice. Goričani su slavili u Labinu 3:2, a u derbiju kola Zelina i Vrapče igrali su 1:1...

Nogometaši Gorice s lakoćom su slavili u susretu desetog kola 3. HNL zapadne skupine. Na gostovanju u Labinu dominirali su svih 90 minuta i zasluženo visoko slavili 3:0. Prvih 45 minuta završilo je s vodstvom Goričana 1:0 pogotkom Tomislava Peka iz 25. minute da bi na 2:0 povisio u 64. minuti Da Silva. Već u sljedećoj minuti Munjas dobiva crveni karton i dodatno otežava situaciju Rudaru. S desetoricom Labinjani nisu mogli do poravnanja već su primili i treći pogodak i to preko Peka u 90. minuti.

Vrbovec je zasigurno očekivao više od dvoboja s Medulinom. na kraju su se morali zadovoljiti remijem 1:1 u susretu u kojem su gosti vodili do posljednjih 15 minuta. Gnip je rano osigurao vodstvo Medulinu, no bod domaćinu ipak je spasio Milas pogotkom u 76. minuti.

Rovinj je na svom stadionu svladao Crikvenicu s 3:0. Za pobjedu Rovinjana najveće zasluge idu Barlecaju koji je postigao dva pogotka, a treći je dodao Grahovac u samoj završnici. Treba spomenuti kako su gosti posljednjih 15 minuta igrali bez isključenog Kneževića.

Neizvjestan dvoboj igran je u Poreču gdje su domaći Jadran i Špansko igrali 1:1. Zagrepčani su poveli pogotkom Bešlića u 19. minuti da bi poravnanje stiglo u 48. minuti, a strijelac je bio Kepčija i to je bilo sve što se moglo vidjeti u slabom dvoboju.

Istra i dalje ostaje jedina momčad bez pobjede. U desetom kolu gostovali su kod Maksimira koji je slavio 1:0, a pobjedu domaćinu donio je Maslač pogotkom u 26. minuti. Osim što još uvijek nemaju pobjede, Istrani i dalje imaju ogromnih problema s realizacijom obzirom da su postigli tek tri pogotka.

Očekivanu pobjedu upisao je Grobničan koji je ugostio Jedinstvo-Omladinac i svladao ga s 3:1. Pilčić je u 34. minuti doveo Grobničan u vodstvo da bi gosti u 58. minuti preko Černjula poravnali na 1:1. Ipak, nije dugo trajalo njihovo slavlje, deset minuta kasnije Edo Flego vraća prednost na stranu Grobničana da bi u samoj završnici Velkovski postavio konačnih 3:1.

S lošim igrama nastavio je Nehaj koji je poražen na svom terenu od Orijenta 4:2. Senjani su u dva navrata anulirali vodstvo orijenta pogocima Hajdinija i Špalja, međutim treći put nisu uspjeli i četvrtim golom u završnici Orijent je zaključio priču. Strijelci za Riječane bili su Oladotun dvaput, Sertić i Bijelić.

Zelina i Vrapče u derbiju su odigrali 1:1. Domaćin je poveo golom Raca i tako bio bliže pobjedi, međutim Vrapče 20 minuta prije kraja susreta preko Jazvića dolazi do poravnanja i boda.

Odličnih 45 minuta odigrali su na Pagu Novalja i HAŠK. Nakon prvog poluvremena gosti su vodili 3:2, u drugom poluvremenu više nije bilo golova i bodovi odlaze za Zagreb. Paunović i Peričić bili su strijelci za domaćina, a Bojo dvaput i Jakić jednom za goste.