Iznenađenjima nikad kraja

Mateja Gošćiej • četvrtak, 22.10.2009.

Četiri pogotka Darijana Treske u susretu Nedelišća i Grafičar Vodovoda goste su na terenima u Dunjkovcu-Pretetincu ostavili u šoku, no u Županji je tek iznenadio Dejan Draganović, koji je vodećem Lipiku zabio dva puta iz jedanaesterca. Igrač Višnjevca, Grgić, pak je u susretu s MV Croatiom domaće ostavio bez bodova, što nam je opet potvrdilo da je u nogometu sve moguće.

Utakmica 11. kola biti će sigurno jedna od onih za pamćenje u redovima Nedelišća. Iako su i prije samog susreta s posrnulim aktualnim prvakom, sada fenjerašom lige očekivali svoju pobjedu, velikih 5:0 iznenadilo je i njih same. Ove su sezone Nedelišćanci kod kuće upisali samo dvije pobjede, jednu očekivanu protiv Križevaca, a drugu kada su nanijeli prvi poraz trenutno vodećem Lipiku. Očito se ekipa zagrijala tek sada, nakon 11 kola, no i to bi moglo biti dovoljno da se vinu i više od osmog mjesta na tablici. Što se tiče susreta s Vodovodom, njegovo je prvo ime zasigurno Darijan Treska, koji je počevši od 4. minute, pa sve do 87. zabio ukupno četiri pogotka. Njegovoj sjajnoj predstavi, za konačnu čistu peticu i zasluženu pobjedu, u 72. minuti pridružio se i Vibovec.

Kada jedan susjed zabija pet komada, drugi dobiva. Barem je tako bilo u proteklom kolu, kada je drugi međimurski predstavnik u 3.HNL Istok, Mladost Prelog, u Osijeku izgubio 5:1. Prvih 45 minuta prošlo je u podosta izjednačenoj igri i rezultatom 2:1, pogotcima domaćih Škorića i Vuke, a zatim i gostujućeg Radikovića, no pravi susret tek je počeo u nastavku. Tada u prvi plan stupaju Krstanović i Tabak, koji sjajnim proigravanjima svoju momčad odvode do pobjede. Četvrti i peti pogodak na susretu zabija baš Tabak, dok svoj doprinos velikoj pobjedi daje i Lišnić u 78. minuti.

Osim efikasnih Nedelišća i Olimpije koji su sami zabili 10 pogodaka, ostale se momčadi u sredini tjedna nisu iskazale efikasnom igrom. Palo je tek 15 golova, a najviše, njih tri zabila je momčad Croatie. U Đakovu su vrlo rano stigli do vodstva, u 5. minuti kada je precizan bio Vračević. Ni Našk nije dugo ostao dužan. Desetak minuta kasnije prekrasnim golom s 30 metara pogađa Galić, no ni takav euro gol nije im mnogo pomogao. U nastavku sve uzde u rukama drže domaći, a njihovu nadmoć u pogotke pretvaraju Žilić, pa ponovo Vračević, za zasluženu pobjedu domaćih.

Rezultatom 2:0 u derbiju kola između Slavije i Bjelovara, slavila je sada drugoplasirana momčad iz Pleternice. Bio je to susret kakav smo priželjkivali, čvrst, dinamičan i s više golova nego smo se mogli nadati. Iako, moglo ih je biti još i više jer se momcima Slavije otvorio apetiti nakon prvog zgoditka. U 39. minuti mladi Kastlinger nepropisno je srušio domaćeg Žafaranića u šesnaestercu, a isti igrač realizator je najstrože kazne. Da je Žafaranić zaslužio titulu igrača utakmice potvrdio je u 59. minuti kada je bio asistent za drugi pogodak, a na pravom je mjestu bio Štavlić.

Baš kao i u Pleternici, tako je i u Križevcima bilo 2:0 za domaćina. Križevčani su tako prekinuli svoj crni niz od četiri uzastopna poraza, a u tome im je uvelike pomoglo nesportsko ponašanje Ratkovića, koji je u 9. minuti susreta dobio crveni karton. Već na samom startu gosti su s igračem manje bili pokolebani i mladom domaćem sastavu otvorili put prema pobjedi. Prvi pogodak zabija Dvorneković pri kraju prvog djela, a konačnih 2:0 postavlja Rožman dvije minute prije isteka vremena.

Kao što smo u uvodu spomenuli, jedno od iznenađenja kola je sigurno novi poraz Lipika. Prije dva tjedna konstatirali smo da su se njihovi nogometaši malo izmorili od tolikih sjajnih rezultata, a sada je očito vrijeme za kratku stanku. Svoju dekoncentraciju pokazali su u Županiji, kada su u devet minuta skrivili dva jedanaesterca i već u 29. minuti “zbog” preciznog Draganovića bili dva pogotka u minusu. Iako su se u nastavku trgnuli, Milašinović čak i smanjuje na minimalnih 2:1, ono čime Lipik može na koncu jedino može biti zadovoljan, je time da nisu primili još pokoji gol. Ako žele zadržati vodeće mjesto na tablici, momci iz Lipika morati će dati više od sebe, jer im se Slavija sjajnom igrom približila na tek jedan bod zaostatka.

Đakovo, kao favorit u susretu na igralištu Slobode u Varaždinu, uspio je upisati tek boda. Borbeni domaćin preko Medveda prelazi u vodstvo već u 5. minuti, samo 20 minuta kasnije nakon dodavanja istog igrača Martan zabija, no označeno je zaleđe, koje je ugasilo dobru igru i želju domaćih. To kažnjava Barišić, koji već u 26. minuti postavlja konačni rezultat 1:1.

Upisane su i dvije pobjede gostiju, pa je tako bodove u Slavonskom Brodu momčadi s vrha na iznenađenje svih uzela ekipa s dna tablice Višnjevac. MV Croatia tako je doživjela svoje prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu, te iako minimalan 0:1, boli kao svaki drugi, pogotovo na tablici. Osim što su Brođani imali niz prilika u prvom djelu, u nastavku promašuju i jedanaesterac što nije moglo proći ne kažnjeno. Heroj ekipe Višnjevca u 70. minuti postao je Grgić nakon sjajne solo akcije za treću pobjedu svoje momčadi u sezoni.

Loša igra i nemoć napadača, Koprivnici su donijeli još jedan poraz ove sezone. Ovog puta, na njihovom je terenu bolja bila Mladost iz Cernika, koja je smirenom i obrambenom igrom tek u 52. minuti pokazala zube i preko Pavelića ostvarila petu pobjedu za petu poziciju 3.HNL Istok.