Zimski sportovi

Austrijanci odigrali za Medveščak

Borna Rupnik • subota, 24.10.2009.

Najvažnija vijest 16. kola EBEL lige pobjeda je Medveščaka u Grazu, no uzbuđenja nije nedostajalo ni na drugim terenima. Najveći protivnici Medvjeda u borbi za doigravanje, odnosno neaustrijski klubovi, upisali su poraze...

Poraz Graz 99ersa na domaćem terenu od Medveščaka pokazao se jedinim gubitkom bodova za austrijske momčadi u petak. Najraspoloženiji su bili hokejaši u Salzburgu, koji su gledateljima ponudili čak devet pogodaka.

Red Bull je protiv Olimpije sredinom druge trećine vodio 4:1 i činilo se da će mirno privesti susret kraju. Za domaćine su pogađali Wilson, dva puta Duncan i Siklenka, dok je privremeno uspio izjednačiti Brigley.

Olimpija je vratila neizvjesnost dvama brzim pogocima u 46. i 48. minuti - precizni su bili Banham i opet Brigley - no konačnih 6:3 postavili su Siklenka i Latusa u završnih deset minuta. Ljubljanski je sastav ostao na 11 bodova, četiri manje od Medveščaka.

Jesenice su zahvaljujući Jegliču u posljednju dionicu susreta u Beču ušli s minimalnim vodstvom, no Capitalsima je bilo dovoljno i 20 minuta da okrenu utakmicu u svoju korist. U strijelce su se redom upisali Bouchard, Casparsson, Ofner i D. Rodman. Jesenice su i dalje posljednje, s osam bodova manje od Medveščaka.

Do slavlja nije mogla ni mađarska Alba Volan u Klagenfurtu. KAC je sve dileme riješio između 30. i 47. minute. Za 3:0 zabili su dva puta Hager i jednom Kirisits, dok je počasni pogodak za ekipu iz Szekesfehervara postigao Vaszjunyin osam minuta prije isteka vremena. Alba Volan Medveščaku bježi jedan bod.