Veliko splitsko slavlje Zaboka

Goran Markuš • subota, 24.10.2009.

Usprkos činjenici da su zaigrali bez čak trojice igrača Splićani su bili veliki favoriti u domaćem ogledu sa gostima iz Zagorja. Na njihovu žalost Zabočani se nisu prepali i hrabrim nastupom izborili su veliku, a ujedno i svoju prvu ovosezonsku pobjedu. Do nove, ovog puta gostujuće pobjede stigli su i debitantni A-1 lige, košarkaši Darde...

Nakon domaćeg poraza od Trogira čak i usprkos odsutnosti čak trojice Splićana i najzagriženiji navijači Zaboka nadali su se tek pristojnom porazu svojeg kluba na možda i najtežem ovosezonskom gostovanju kod donedavnih NLB ligaša, Split CO. Međutim, odličnim nastupom uspjeli su iskoristiti bijednu predstavu domaćina i stići do velike uvodne gostujuće pobjede.

Nakon pomalo klimavog ulaska u susret Zabočani su uspjeli preuzeti inicijativu i već do kraja prve četvrtine pobjeći na sasvim respektabilnih +9. Pokušali su Žuti, a nakratko i uspijevali sustići zaostatak, najčešće preko prilično raspoloženog Jere Macure (14 poena, 7 skokova), no Zabočani nisu popuštali i tricom Ivana Tomeljaka (12 poena, 6 asistencija) sa zvukom sirene na veliki odmor odlaze sa još uvijek sasvim solidnih pet poena "viška".

SPLIT CO - ZABOK 70:73 (11:20, 39:44, 51:57)

Vezane vijesti

Split, dvorana KK Split, 300 gledatelja.
Suci: Legović (Rijeka), Perčić (Čakovec), Štrok (Varaždin).

SPLIT CO: Babić (10), Sumić (6, 11 as), Vrkić (12), M.Delaš (13), Batina (7, 6 ol), Šarac (2), Jakoliš, Najev, Sobin (6), Macura (14, 7 sk, 4 bl). Trener: Boris Kurtović

ZABOK: Čular, Pešut, Tomeljak (12, 6 as), Lež (8), Peklarić (2), Krajačić (9), Črnjević, Budimir (4), Stojković (2), Kolovrat (12, 9 sk), Krapić (14, 10 sk), Marić (10). Trener: Dragutin Črnjević.

Iako su, posebice obrambeno gledajući, Splićani bolje otvorili i treću četvrtinu bliže od dva poena zaostatka nije išlo što gosti ponovno mudro koriste i nakratko odlaze na +8 koje Žuti do ulaska u posljednju četvrtinu ipak smanjuju na tek nešto prihvatljivijih šest poena razlike. Svoju najveću šansu domaćini su ipak dobili u 35. minuti kada se približavaju na minimalan poen zaostatka, no Zabočani se uspijevaju obraniti i tijesnom, ali sigurnom završnicom u svoju korist privode susret kraju.

Još je jedan sjajan susret iza Ante Krapića koji je sa 14 poena i deset skokova uz Tomeljka i Milana Kolovrata (12 poena, 9 skokova) ponovno predvodio Zabočane. S druge strane, uz već spomenutog Macuru svakako vrijedi istaknuti i dvojac Mario Delaš (13 poena) - Zoran Vrkić (12 poena).

Do vrlo vrijedne druge ovosezonske pobjede stigli su i debitanti u A-1 ligi, košarkaši Darde koje na domaćem terenu nisu uspjeli zaustaviti niti igrači Svjetlosti. Gotovo cijeli susret gosti su bili ti koji su agresivnijim i konkretnijim pristupom držali inicijativu da bi 0:9 serijom nakon 25. minute pobjegli na visokih +18 i tako praktički osigurali nova dva boda.

Za sigurno slavlje Darda može zahvaliti čak šestorici dvoznamenkastih igrača koje je sa 17 poena uvjerljivo predvodio Dejan Meznarić. Uz Meznarića ipak treba izdvojiti i prilično raspoložen dvojac Ivan Krolo - Luka Ćutuk koji je uz deset poena upisao i vrlo respektabilnih sedam skokova. Sa 16 poena i 14 skokova u nedvojbeno najkorisnijeg igrača domaćina prometnuo se Filip Vukičević.

Preostala dva susreta drugog kola A-1 lige na rasporedu su već sutra.