Osijek 45:19 Dubrava
Dubrava

U Osijeku +26

Željko Kubatka • nedjelja, 25.10.2009.

U Osijeku +26 ali ne Celzijusa već 26 golova prednosti za domaće rukometaše u susretu s Dubravom, koja je preko noći ostala bez trenera i najboljih igrača…..

OSIJEK – DUBRAVA 45:19 (20:13)

Premijer liga – 8.kolo
SD Zrinjevac – Osijek, gledatelja: 200.
Suci: Gladović - Volenik

OSIJEK: Juzbašić, Mišić 1, H. Kordi 6(1), Babić 1, I. Kordi 5, Androš 2, Jurić 6(1), Lojaničić 4, Rajković, Šikić 3, Tomašević 4, Veraja 5, Skaramuca, Pahanić 8.
Trener: Hrvoje Privšek.

Vezane vijesti

Obrane: Rajković (0+0), Juzbašić (20+2)
Sedmerci: 2/5
Isključenja: 10 minuta

DUBRAVA: Geleković, Valentaković 1, Mršić 1, Horvat 1, Vinković 7(5), Babok 1, Brkopac, Šokičić 2, Čurić, Kontrec 3, Kruljac, Henigman, Raos, Cvitanović, Punčec 3(3), Božić.
Trener: Danijel Bolčević

Obrane: Galeković (1+0), Henigman (6+3)
Sedmerci: 8/10
Isključenja: 6 minuta

Mladi rukometaši Dubrave nisu imali priliku ozbiljnije se suprotstaviti domaćim rukometašima Osijeka. Samo u prvih dvadesetak minuta vladala je rezultatska neizvjesnost u osječkoj dvorani Zrinjevac nakon čega neuhvatljivi Osječani lako postižu golove iz kontri sa kojima su u potpunosti, uz obrane Juzbašića, svladali otpor Dubrave. CO Zagreb je povukao neočekivan potez i iz Dubrave vratio sa posudbe Luku Sokolića, Nikolu Špelića, Luku Rakovića, Lovru Šprema i Ivana Belfingera te trenera Zvonimira Bilića što je bitno utjecalo na tijek utakmice u Osijeku a bez njih Dubrava će i teško opstati u Premijer ligi.

Započelo je sa 3:0 Osječana da bi Vinković iz dva sedmerca smanjio minus Dubrave na jedan gol. Poslije gola Androša za Osijek gosti nižu tri gola uzastopno i prelaze u vodstvo 5:6. Izjednačeno se igralo do 23. minute kada Jurić golom sa sedam metara dovodi Osječane do tri gola prednosti 13:10. Poslije toga osječki rukometaši povećavaju prednost sa brzim kontranapadima što je riješilo pobjednika u prvom poluvremenu koje je završilo 20:13.

U drugom poluvremenu gostujući rukometaši kao da su se predali i od 32. do 49. minute nisu uspjeli postići gol a Pahanić i Tomašević iz kontri lako postižu golove, te je u 49. minuti prvi put dvadeset golova prednosti za Osijek 34:14, nakon čega ozbiljne igre nije niti bilo.

Posebno se istakao osječki golman Martin Juzbašić sa 22. obrane od kojih su i dva obranjena sedmerca. Braća Kordi su se pored dobro obavljenog posla u obrani ovaj put istakli i pogodcima a najbolji strijelac je bio Krunoslav Pahanić, osam golova. Osječani su ponovo pokazali veliko zalaganje i čvrstoću s kojima će pobjeđivati i teže protivnike.