Nexe i Poreč na +10

Ivana Strahija • ponedjeljak, 26.10.2009.

Osim Croatia osiguranja, za kojeg je normalno da upisuje visoke pobjede u domaćoj ligi, u osmom kolu Premijer lige +10 su nakon 60 minuta imali i Našičani te Porečani.

U Našicama se nije dobro proveo Buzet, koji je s titulom debitanta do sad iznenadio mnoge. No, Nexe je ipak preiskusna ekipa, sad i s vrijednim europskim iskustvom, da bi se dala lako pobijediti. Nakon zagrijavanja od 30 minuta u drugom poluvremenu Nexe pokazuje svoju pravu snagu i odlazi na (pre)velikih +14, koje su Buzećani uspjeli tek smanjiti na –10.

Porečani su "na zub" uzeli Medveščak, premda to u stvari ni nije bilo potrebno. Slabi Zagrepčani i u Poreču su pokazali zašto su na dnu tablice, pa su domaći rukometaši sigurno mogli i do veće razlike. No, i +10 kod 33:23 zvuči odlično.

Vezane vijesti

Nakon što su u četvrtak muku mučili s Našičanima, u osmom kolu prvenstva igrači Croatia osiguranja nisu dopustili slično na svom parketu u Kutiji šibica protiv Metkovaca. Iako na terenu nije bilo zvjezdanih Balića i T. Valčića, kao ni miljenika publike vratara Škofa, i takva postava je dobro odradila posao i upisala 41:19.

Lijepu pobjedu u Kutini izborio je Split, no do +1 došao je uz mnogo prolivenog znoja. Iako su Splićani tijekom utakmice imali više pogodaka prednosti to se nekako istopilo, pa su posljednje minute rukometaši proveli boreći se da uistinu odnesu bodove.

Siščani su se s Bjelovarom mučili dosta dugo, jer gosti su žilavo odbijali predati potpuno vodstvo u domaće ruke. Tek su u posljednjih desetak minuta igrači Siscije ostvarili uvjerljiviju prednost, a Bjelovarci su zaslužili respekt svojom borbom.

Ni Varteks ni MKA*IPC nisu uspjeli na gostovanjima. Čakovčani su u Rijeci, umjesto najavljenog pozitivnog rezultata, upisali –3. Što se točno dogodilo s momcima Josipa Borkovića teško je reći, no utakmica je počela u znaku gostiju, da bi Zamet uhvatio priključak i okrenuo rezultat sebi u korist, a IPC ga više nije stigao.

Varaždinci se pak nisu dobro proveli u Karlovcu, koji ih je ostavio bez bodova s dva gola više. Poštenu priliku za nešto više imali su Varteksovci u više navrata tijekom utakmice, pa i u samoj završnici, no nisu ih znali iskoristiti.