Caja i Real ne posustaju

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.10.2009.

Nakon četvrtog kola u španjolskoj ACB ligi na vrhu su se izdvojile tri momčadi sa stopostotnim učinkom. Na dnu je posve neočekivano Unicaja bez pobjede...

Caja Laboral stopostotna je i nakon četvrtog kola ACB lige. Rezultatski vrlo uvjerljiva pobjeda protiv Xacobea 100:81 ostvarena je tek u posljednjoj četvrtini. Gosti su uoči posljednje dionice bili u vodstvu, ali domaćin taj dio igre dobiva 34:10 i odnosi očekivanu pobjedu.

Pau Ribas ubacio je 22 poena, a Tiago Splitter 20 poena. Stanko Barać za 16 minuta ubacio je osam poena (3/5 za dva, 2/2 slobodna) uz pet skokova. Kod gostiju Reyshawn Terry ubacio je 19 poena, a Konstantinos Vasileiadis 18 poena. Drago Pašalić za 11 minuta ubacio je pet poena (1/3 za dva, 1/2 za tri) uz dva skoka.

Tvrd orah Realu je bila Murcia koja je iz Madrida otišla s porazom 73:66, ali i odličnim otporom višestruko skupljem protivniku. Real je uspio u prvom poluvremenu stvoriti prednost od desetak poena i na kraju gosti ipak nisu imali snage za preokret i malo čudo.

Darjuš Lavrinovič s 22 poena i šest skokova te Novica Veličković s 18 poena i šest skokova najzaslužniji su za pobjedu Reala. Kod Murcije Roger Powell ubacio je 14 poena, a Tomas Delininkaitis 13. Chris Moss uhvatio je čak 17 skokova.

Veliku pobjedu ostvarila je Spahijina Valencia koja je u gostima svladala Granadu 82:65. Tijekom cijelog susreta Valencia je bila bolji protivnik i polako je podizala prednost, a Granada je posve razočarala i nije imala nikakvog odgovora.

Valenciju su predvodili Rafa Martinez s 18 poena i Serhij Liščuk s 13 poena i pet skokova. Kod Granade Carlos Nicolás Gianella ubacio je 14 poena uz šest asistencija, a Richard Hendrix dodao je 11 poena i sedam skokova.

Napadačka apstinencija početkom drugog poluvremena stajala je Bilbao pobjede na gostovanju kod Manrese. Manresa je to iskoristila i preuzela kontrolu nad rezultatom te na kraju otišla do pobjede 62:57.

Roman Montanez s 14 poena i pet skokova predvodio je pobjednika, a Kalojan Ivanov dodao je 12 poena i šest skokova. Kod gostiju Jerome Moiso je ubacio 13 poena, a Janis Blums 11. Damir Markota za 21 minutu je ubacio devet poena (3/6 za dva, 1/5 za tri) uz pet skokova i dvije blokade dok je Marko Banić za 19 minuta ostao bez poena (0/1 za dva) s uhvaćena dva skoka.

Najveće razočaranje dosadašnjeg dijela sezone svakako je Unicaja. Niti nakon četvrtog kola momčad iz Malage ne zna za pobjedu, a novi poraz stigao je u gostima kod Lagun Ara koji je bio bolji s 82:76.

Antwain Barbour pravio je velike probleme gostima, a ubacio je 20 poena, Alberto Miralles dodao je 14 poena, a Andy Panko 12 skokova. Kod Unicaje Jiri Welsch ubacio je 14 poena, a Joel Freeland deset.