"Nije bilo lijepo"

Borna Rupnik • ponedjeljak, 26.10.2009.

Zvonimir Soldo već treću utakmicu ne zna za poraz. Štoviše, Köln u 270 minuta nije primio pogodak, čime neće zaslužiti komplimente za umiranje u ljepoti, ali našem su treneru nakon teškog rasporeda prije svega potrebni bodovi...

Borussia Mönchengladbach i Köln odigrali su u subotu 0:0. Zvonimir Soldo tako je u desetom kolu njemačkog prvenstva osvojio deveti bod, a njegova je obrana sve kompaktnija i protivnici je teško probijaju - to prije dva tjedna nije pošlo za rukom ni velikom Bayernu.

"Nije bilo lijepo", složio je nekadašnji trener Dinama poslije susreta. "Obje su momčadi igrale pod osjetnim pritiskom. U prvom smo poluvremenu bili čvrsti, dok smo u nastavku zaigrali previše pasivno", objasnio je Soldo.

Vezane vijesti

"Ipak, zasluženo smo osvojili bod", dodao je nakon uspona svoje momčadi na 13. mjesto, a nešto lakši raspored do zimske pauze omogućit će mu i daljnji napredak.

Trener domaćina Michael Frontzeck složio se sa svojim kolegom na susjednoj klupi: "Igralo se vrlo disciplinirano. U drugom smo dijelu imali nekoliko prigoda koje smo morali iskoristiti. Momčad je dala sve od sebe, no prolazimo jedno teško razdoblje".

Niz od tri utakmice bez primljenog gola Köln će na svom terenu pokušati nastaviti protiv Hannovera, dok Borussia odlazi na teško gostovanje u Hamburg.