Soldin Köln preživio sumrak favorita

Borna Rupnik • utorak, 27.10.2009.

Poznati su prvi četvrtfinalisti njemačkog nogometnog kupa. Odigrana su četiri susreta osmine finala, a prvoligaši se nisu dobro proveli - prošao je tek jedan, i to Köln našeg Zvonimira Solde...

Već je prvi dan osmine finala (preostala četiri dvoboja igraju se u srijedu) Njemačkog kupa donio dva zamjetna iznenađenja. Od tog su se natjecanja, naime, oprostili Stuttgart i Borussia iz Dortmunda, upisavši poraze od drugoligaša, odnosno trećeligaša.

Lošu formu Stuttgarta naplatio je Greuther Fürth. Pogodak Bernda Nehriga iz 32. minute bio je dovoljan da zada novu glavobolju Markusu Babbelu, kojemu u drugom poluvremenu nije pomoglo ni uvođenje prvih zvijezda, Aleksandra Hleba i Pavela Pogrebnjaka, u sastav. Mirko Hrgović utakmicu je odgledao s klupe.

Vezane vijesti

Još je veći šok priredio Osnabrück, koji je u prošloj fazi izbacio i HSV. Trećeligaš je pogocima Angela Barlette iz prvog dijela vodio 2:0 protiv Borussije, a zatim je Nuri Sahin nagovijestio povratak. Međutim, Benjamin Siegert povisio je na 3:1 sredinom nastavka, da bi Lucas Barrios u samoj završnici uspio tek uljepšati stanje na semaforu.

Jedini prvoligaš u četvrtfinalu zasad je Soldin Köln. Njegova je momčad nakon prvenstvenih ogleda u kojima je prezentirala čvrstu obranu konačno pronašla suparnika na kojem će vježbati napadačke akcije. Eintracht iz Triera nije imao mnogo šansi: Milivoje Novakovič, Youssef Mohamad i Maniche sve su riješili u prvih 50 minuta.

Dvoboj dva člana drugog razreda njemačkog nogometa uvjerljivo je pripao Augsburgu. Mrežu Duisburga do vrha su napunili Michael Thurk, Uwe Möhrle, Simon Torghelle i Marcel Ndjeng, a jednu je loptu iza svog vratara poslao i Sören Larsen.