Barca rutinski, pobjeda Valencije

Marin Pintur • srijeda, 28.10.2009.

U srijedu navečer odigrano je još osam dvoboja španjolskog Kupa kralja. Za razliku od jučer nije bilo velikih iznenađenja. Barcelona je, za razliku od svojih rivala jučer, rutinski odradila gostovanje kod Culturala. Valencia i Deportivo su vjerojatno osigurali prolaz u idući krug, dok se Bilbao i Espanyol nisu dobro proveli na gostovanjima.

Pep Guardiola je gotovo sve svoje glavne igrače poštedio obveze u Kupu kralja. Tako na travnjak trećeligaša Cultural Leonese nisu istrčali Messi, Xavi, Puyol, Ibrahimović... Ali su zato zaigrali neki novi katalonski momci, kao što su Jeffren, Gai, Soriano...

Barcelona je na kraju slavila s dva pogotka razlike. Domaćini su dugo odolijevali Guardiolonim igračima, da bi u 41. minuti pogodak za goste postigao Pedro Rodriguez. Isti je igrač povećao Barcino vodstvo u 62.minuti i postavio konačnih 0:2. Sigurno je Barcelona ozbiljno shvatila upozorenje koje su trećeligaši jučer preko Alcorcona uputili velikim klubovima i nije si dopustila blamažu koju je jučer doživio Real Madrid.

Vezane vijesti

Nogometaši Valencije i Deportiva nisu dozvolili nikakva iznenađenja u prvim utakmicama četvrtoga kola Kupa kralja. "Šišmiši" su gostovali kod Alcoyana, člana trećeg razreda španjolskog nogometa. U ranoj fazi Valencia je došla do prednosti koju je uspjela održati do kraja dvoboja. Pogodak odluke je djelo Joaquina u 9. minuti.

Nešto teži zadatak su imali nogometaši iz La Corune. Deportivo je išao na noge drugoligašu Murciji kojoj ove szone ne cvjetaju ruže. Naime, u devet kola su osvojili samo sedam bodova, a nisu ubilježili nijednu pobjedu! Dugo je na semaforu stajao početni rezultat, sve do 77. minute kada je za goste poentirao Lopo i donio Deportivu veliku prednost pred uzvrat.

Zato Rayo Vallecano ove sezone dobro gura, i u drugoj ligi, ali i u kupu. Nekadašnji madridski prvoligaš koji ove sezone želi osigurati povratak u Primeru, na domaćem je terenu svladao baskijsku momčad Athletic iz Bilbaa. Rayo je furiozno krenuo u utakmicu i nakon 20 minuta imao prednost od dva pogotka. Strijelci su bili Susaeta u 6. minuti i Pachon u 20. minuti. Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice i daje realne izglede Rayu za prolaz dalje.

U dvoboju prvoligaša Getafe je bio uspješniji od Espanyola. Prvo je poluvrijeme prošlo bez pogodaka, da bi u drugom dijelu Getafe preko Albina i Gavilana došao do konačnih 2:0 pred uzvrat.

Prvoligaši su se susreli u još dva dvoboja. Osasuna je na gostovanju bila bolja od lošeg Xereza sa 2:1, a Zaragoza Marka Babića nije se uspjela odužiti navijačima nakon katastrofe u Barceloni. Protiv Malage je završilo "podjelom bodova", 1:1.

Drugoligaši nisu bili previše gostoljubivi prema svojim gostima iz Primere. Tako je Celta doma nadvisila s 2:1, a Hercules je protiv Almerije uspio okrenuti zaostatak s poluvremena i pogotkom Diaza nekoliko minuta prije kraja doći do prednosti pred uzvrat.

Kup kralja, 4. kolo, prve utakmice: Xerez – Osasuna 1:2, Getafe – Espanyol 2:0, Hercules – Almeria 2:1, Rayo Vallecano – Athletic Bilbao 2:0, Celta – Tenerife 2:1, Murcia – Deportivo 0:1, Zaragoza – Malaga 1:1, Alcoyano – Valencia 0:1, Cultural – Barcelona 0:2