Dugopolje povećalo prednost

Vedran Babić • srijeda, 28.10.2009.

Poslije 11. odigranog kola 3. HNL - Jug vodeća momčad Dugopolja povećala je svoju prednost pred drugoplasiranim Primorcem iz Biograda na pet bodova nakon što je na svom travnjaku s 3:0 ispratila stobrečki Primorac 1929...

Momčad Ivana Katalinića i dalje neumorno gazi trećeligaškim travnjacima. U svojoj desetoj utakmici Dugopoljci su ostvarili osmu pobjedu te su još uvijek jedina neporažena momčad u ligi. Na stadionu Hrvatskih vitezova domaćini su protiv Primorca 1929 slavili s 3:0, a strijelci su bili Rajčić u prvom te Brnadić i Barać u drugom poluvremenu.

S deset odigranih utakmica iza sebe i gol razliku 22:4, nogometaši Dugopolja potvrđuju svoju toliko razvikanu ulogu favorita uoči početka prvenstva i u sljedećem kolu gostuju kod posljednjeplasiranog Omiša, što je sjajna prilika za novu pobjedu. S 26 prikupljenih bodova imaju pet viška od drugoplasiranog Primorca, koji je u Biogradu remizirao sa Zmajem (2:2).

Makarani su vodili 2:0 pogocima Stojkića već u prvom poluvremenu, no Moravčić u 40. i Tokić u 71. minuti s bijele točke donose bod svojoj momčadi. Taj izjednačujući pogodak postignut je nakon što je igrač Zmaja Šolić kao posljednji igrač obrane u šesnaestercu skrivio prekršaj i tako zaradio crveni karton.

Točno tri minute dijelile su momčad Raštana od novog preuzimanja drugog mjesta. Ovako, njihov remi u Grudama kod Konavljanina (1:1) znači da ostaju na trećem mjestu s 20 osvojenih bodova, ali i utakmicom više od Dugopolja i Primorca. Burčul je doveo Raštane u vodstvo u 21. minuti preciznim udarcem s bijele točke, ali je pobjedu gostiju spriječio Lukunić u 87. minuti.

U Klisu Uskok je odigrao tek 0:0 s Neretvom premda je u prvom poluvremenu Guć propustio realizirati najstrožu kaznu za domaćine, koji će tako ostati na četvrtom mjestu s 19 bodova, dok su četvrti remi kola odigrali Hrvace i Jadran (LP).

Bilo je 1:1, a oba pogotka pala su u kratkom vremenskom periodu. U 57. vodeći pogodak za goste zabio je najbolji strijelac lige Frane Jerković (13 golova u sezoni), a na 1:1 izjednačio je u 61. s bijele točke Maretić.

U Kninu Velebit je nadvisio domaćina Dinaru 3:2 i tako prekinuo niz od šest utakmica bez pobjede, a u Dubrovniku je GOŠK nanio treći uzastopni poraz Omišu rezultatom 2:0. U posljednjoj utakmici kola Neretvanac je s 5:1 ponizio Zagoru. Golove za domaćina postigli su Delalić, Kozina (dva), Bubalo i Zonjić, a za goste se u strijelce upisao Alfirević, postigavši pogodak za 3:1.