Budućnost za poen kratka

Branimir Korać • srijeda, 28.10.2009.

Poznata su još dva sudionika natjecanja u skupinama Eurokupa. Tamo su se plasirali Hapoel iz Jeruzalema i Brose Baskets iz Bamberga...

Roanne je u prvoj utakmici protiv Hapoela iz Jeruzalema tijesno slavio 83:81 i bilo je jasno kako će imati težak posao u uzvratu. Tako je i bilo, domaćin se od samog početka utakmice postavio autoritativno i već na poluvremenu imao deset poena prednosti. Međutim Francuzi se nisu predavali, borili su se do samog kraja i tri i pol minute prije kraja približili su se na 79:74. Ipak nakon toga Ohayon i Pinkney stvaraju ponovno razliku, odvode Hapoel do plus devet i domaćin ipak mirno privodi susret kraju.

Chester Simmons ubacio je 22 poena uz pet skokova, a Brandon Hunter dodao je 18 poena i šest skokova kod domaćina. U gostujućem sastavu Uche Nsonwu ubacio je 21 poen, a Pape Amagou dodao je 14 poena.

Prava drama odvijala se u Podgorici gdje je Budućnost pobijedila Brose Baskets, ali nedovoljno za prolaz. Prvu utakmicu Brose je dobio s tri poena prednosti, a u Podgorici je Budućnost slavila 67:65.

27 sekundi prije kraja susreta Gordić je pogodio tricu za 67:64 Budućnosti, a 14 sekundi prije kraja Taylor ubacuje jedno bacanje za minus dva. Budućnost je imala dovoljno vremena za posljednji napad, ali nije uspjela doći do pobjede. Jeretinov pokušaj bio je neprecizan i gosti slave unatoč porazu.

Kod Budućnosti istaknuli su se Nemanja Gordić s 19 poena i šest skokova te Goran Jeretin s 14 poena i pet skokova. Kod Brosea Predrag Šuput ubacio je 15 poena uz pet skokova, a Brian Roberts dodao je 13 poena i šest skokova.