Panellinios pred prolazom

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.10.2009.

Odigran je prvi ovosezonski susret Eurokupa. Košarkaši Panelliniosa svladali su VEF Rigu s 94:79 i na taj način napravili veliki korak prema prolazu u skupine Eurokupa...

Prvi kvalifikacijski susret Eurokupa praktički je donio prvu momčad koja je prošla dalje. Panellinios je u Risi nadigrao VEF Rigu s 94:79 i tako napravio veliki korak prema prolazu. Teško je za vjerovati kako će Latvijci napraviti u Grčkoj čudo i dostići veliki zaostatak u kojem su se našli nakon prvog susreta.

Panellinios je pokazao svu svoju kvalitetu već u Rigi i vrlo rano je riješio pitanje pobjednika. Domaćin je u petoj minuti posljednji put bio u igri, zaostajao je 11:10, no do kraja četvrtine prednost je već bila dvoznamenkasta i samo je rasla u nastavku susreta. U 13. minuti već je bilo 37:18 i bilo je samo pitanje s kolikom će prednosti gosti slaviti. Nije se Riga uspjela vratiti niti doći barem do jednoznamenkastog zaostatka i sve je riješeno već u prvom susretu.

Kod pobjednika najistaknutiji bili su Devin Smith s 25 poena i Konstantinos Charalambidis s 18 poena dok su kod domaćina bolje od ostalih odigrali Jurijs Aleksejevs koji je ubacio 21 poen uz šest skokova, a Arnas Labuckas dodao je 17 poena, šest asistencija i pet skokova.