Katastrofalni porazi gostiju

Tea Lokas • nedjelja, 01.11.2009.

U drugom kolu prve grčke košarkaške lige u subotu je odigrano pet utakmica, u kojima je bilo par zanimljivih rezultata. Iako će glavni favoriti sezone izići na terene tek u nedjelju, ništa manje pozornosti nisu dobili ni subotnji dvoboji...

Jedan od onih "zanimljivih" susreta odigrao se između PAOK-a i Arisa. Zanimljivost se mogla očitati samo u pogledu ogromne prevlasti PAOK-a na terenu. Aris je bio toliko slab da je rezultat nakon prve četvrtine iznosio 26:8. Ponor se samo više produbio do poluvremena, a ništa bolje nije bilo ni u nastavku koje je okončano rezultatom 70:36. Konačna sramota igrača Arisa izgleda ovako - 83:48. U lošoj izvedbi pozitivnu stranu su pronašli Betts s 15 poena i Richardson s 12. U redovima pobjednika istaknuli su se Monroe s 18 poena te Kafkis i Gregory s po 13.

Katastrofalan poraz dočekao je i ekipu Olympije, koja je sa 108:61 pognutih glava otišla s gostovanja kod novopečenog prvoligaša Ilisiakosa. Kod Olympijinih košarkaša dogodila se najveća "kočnica" tek pred kraj susreta, unatoč stalnom vodstvu momčadi Ilisiakosa. Igrač utakmice Ilisiakosov je Brian Butch s 21 poenom i 11 skokova.

Za razliku od Ilisiakosa, Persisteri nije imao toliko sreće u svom drugom nastupu u Ligi. Domaćin Kavala stvarala je vodstvo od starta te na poluvremenu dosegla razliku od 15 poena. U istom tonu nastavljena je igra, a okončana je rezultatom 95:78 u korist domaćih igrača. Apsolutni MVP utakmice je Alexandar koji je postigao 23 poena te imao 13 skokova.

Panionios i Trikala slavili su također pred domaćom publikom pa je subota prošla u znaku ekipa koje su igrale kod kuće. Trikala je slavila nad Kolossosom 87:75, što je najtješnja pobjeda u danu. Ostali rezultati išli su preko 20 poena razlike, a nizu se pridružio i Panionios koji je slavio 91:46 protiv slabašnog AEK-a.