Izgubili i Boca i River

Maja Giljanović • ponedjeljak, 02.11.2009.

Kratko je trajao oporavak Boca Juniorsa i River Platea. Sredinom tjedna oba su kluba pobijedila, ali treća utakmica u sedam dana nakon što su u jednom od najvećih derbija na svijetu prošlu nedjelju podijeli bodove oba su kluba u 12. kolu Aperture ponovno prosula bodove.

Prošlog četvrtka pobijedili su i Boca protiv Chacarite i River protiv Argentinos Juniorsa, ali samo tri dana poslije najveći argentinski klubovi ponovno su razočarali vojske svojih navijača.

Boca je izgubila i četvrtu, River, pak, čak šestu ovogodišnju utakmicu, Boca na gostovanju u Rosariju, River na svom Monumentalu od Lanusa, Boca je pala na 10., River na 14. mjesto.

Boca je gubila od četvrte minute (Mendez), izjednačila u 35. golom Krupoviese samo da bi poklekla u 75. i nakon gola Castillejosa pokunjeno napustila travnjak Rosarija. Šok iz 31. minute (Valasquez) toliko je sputalo River da u preostalih sat vremena nije ozbiljnije zapucao na gol gostiju i pred svojim navijačima izvukao barem bod.

Prvo je mjesto na tablici pobjedom protiv Godoy Cruza (2:0) preuzeo Velez, ali Estudiantes, Banfield i Newell's Old Boys koji zaostaju samo bod svoje utakmice 12. kola (Newell's gostuju protiv fenjeraša Tigrea, a Banfield dočekuje Estudiantes) tek moraju odigrati.

San Lorenzo je svoju šansu prokockao u doslovce posljednjim sekundama utakmice u La Plati. Gosti su vodili od 47. minute (Pintos) samo da bi im prvo mjesto u sudačkoj nadoknadi iz ruku izbio Maldonado (peti su bod iza Veleza).

Apertura, 12. kolo:
Rosario - Boca Juniors 2:1, River Plate - Lanus 0:1, Velez - Godoy 2:0, Gimnasia La Plata - San Lorenzo 2:2, Racing - Atletico 4:0, Chacarita - Argentinos Juniors 2:2, Arsenal - Independiente 1:0