PAO siguran, Vujčić nevidljiv

Tea Lokas • ponedjeljak, 02.11.2009.

Iako ne (pre)uvjerljivo kao neke prvoligaške momčadi u subotu, i dva najveća grčka kluba svladali su svoje protivnike u drugom kolu grčke Ethniki lige. Obje su pobjedničke momčadi igrale na svom terenu, a tako su upotpunile ovotjedni stopostotni skor domaćina...

Vujčićevi nisu imali previše problema protiv gostiju iz Marousija. U utakmicu je Olympiakos ušao čvrsto, no lagano se poljuljava do poluvremena kad se rezultatska prednost od deset poena stapa na pet (40:35).

U istom tonu nastavili su i u trećoj četvrtini, no razlika se održavala pa opasnosti nije bilo. Konačan rezultat od 86:77 djelo je najviše Litavca Linasa Kleize koji je postigao 27 poena, sedam skokova i dvije asistencije te postao igrač kola. Nikola Vujčić skupio je tek pet poena, ubacivši jedno slobodno bacanje.

S druge strane, Maroussi je pružao kvalitetan otpor, no ovog puta morat će se zadovoljiti "obećavajućim" porazom. Najbolji igrač bio im je bivši centar Cibone Jared Homan koji je ubacio 23 puta te čak osam puta ukrao loptu.

Poprilično uvjerljivija bila je ekipa Panathinaikosa koja je Panellinios ispratila pobjedom od 84:63. Više od dvadeset poena razlike iskovali su igrači aktualnog grčkog prvaka uz pomoć Andrewa Nicholasa (18 poena) te uz nešto manju pomoć Pekovića (12 poena) i Kalathisa (12 poena).

U poraženoj ekipi jedina svijetla točka na terenu bio je Kosta Haralabidis s 23 postignuta poena na koje je dodao pet skokova.