Brno do prve pobjede

Branimir Korać • srijeda, 04.11.2009.

Susretom Brna i Fenerbahčea otvoreno je drugo kolo u Euroligi košarkašica, a pobjedu u ovom dvoboju odnijele su Slovakinje koje su slavile 74:66...

Košarkašice Brna obranile su domaći teren u susretu drugog kola skupine D Eurolige. Ugostile su ekipu Fenerbahčea i slavile 74:66 pritom pokazavši dva lica - sjajno u prvom poluvremenu i skromnije u drugom.

Brno je odigrao odličnih 20 minuta posve nadigravši Turkinje. Prvo poluvrijeme riješile su u svoju korist 47:28 i činilo se kako su već tada odgovorile na pitanje tko će biti pobjednik. Međutim, u nastavku posve drugačija slika. Domaće igračice visoko vodstvo je uspavalo i gošće su se počele vraćati. Sedam minuta prije kraja bile su na svega šest poena zaostatka, ali ipak nisu imale dovoljno snage za potpuni preokret.

Kod Brna su se istaknule Eva Viteckova s 19 poena, DeWanna Bonner sa 17 poena i osam skokova, Taj McWilliams s 13 poena i 11 skokova te Hana Horakova s deset skokova. Kod Fenerbahčea Nicole Powell i Penny Taylor ubacile su po 16 poena.