Ostali sportovi

Trentino slavio u susretu kola

Matej Milanović • srijeda, 04.11.2009.

Drugi dan Svjetskog klupskog prvenstva u odbojci donio je prvi veliki okršaj. Igrači Trentina koji su aktualni prvaci Italije i Europe porazili su u pet setova Zenit iz Kazana...

Trentino i Zenit su dva najveća favorita za osvajanje Svjetskog klupskog prvenstva za odbojkaše. Prva tri seta njihovog međusobnog okršaja bila su veoma ujednačena. Talijani su bili bolji u drugoj dionici sa 25:23, dok su prvi i treći set Rusi dobili na razliku, 26:24.

Trentino je bolje odigrao četvrti set i po prvi put na susretu se set završio relativno velikom razlikom, 25:19. Prvaci Europe su zatim uspjeli slaviti i u petom setu sa 15:11. Time su dovršili preokret, nakon što su gubili 2:1. U posljednjem kolu očekuje ih rutinski dvoboj sa prvakom Portorika i Sjeverne Amerike.

U drugom kolu je portorikanski Plataneros de Corozal izgubio u pet setova od Zamaleka. Portorikanci su tijesno dobili prvi set s 25:23, nakon čega je uslijedio dominantan set Zamaleka koji je izjednačio s 25:13. Scena se ponovila u iduća dva seta.

Plataneros de Corozal je teškom mukom osvojio treću dionicu s 25:23, a u četvrtoj je praktički igrao samo Zamalek koji je dobio s 25:14. U konačnici je najuzbudljiviji set bio onaj posljednji. Otišlo se na razliku, a pobjedu su slavili Egipćani sa 21:19.

Nakon dva kola Trentino je osigurao polufinale, a Plataneros de Corozal više nema niti teoretske šanse za takav uspjeh. O drugom putniku u polufinale odlučivat će međusobni susret Zamaleka i Zenit Kazana. Rusi su izraziti favoriti, no Egipćani su namučili Trentina, a i nova pravila bi im mogla dati priliku za iznenađenje.

Druga skupina ponudila je puno manje uzbuđenja. Domaći Al Arabi je uspio osvojiti prvi set na ovom turniru. S 25:18 su bili bolji od Cimeda iz Florianopolisa. Ipak, nakon toga su Brazilci preuzeli stvari u svoje ruke i relativno lagano osvojili iduća tri seta za konačnih 3:1.

Belchatow je u drugoj utakmici grupe B svladao Paykan iz Teherana sa 3:0. Iranci su se dobro držali u prvom setu i osvojili 22 poena, no nakon toga im je igra pala i nisu više uspjeli zabrinuti Poljake.