Novi poraz Cavsa

Goran Markuš • petak, 06.11.2009.

Nakon dva uvodna poraza probudili su se Cavsi da bi nanizali tri uzastopna slavlja te potom na domaćem terenu bili poraženi od izuzetno mlade, no vrlo perspektivne momčadi Chicago Bullsa. U drugom susretu večeri nakon više od dvije godine sjajni Jazzeri uspjeli su svladati moćne Spurse...

Zabivši čak 11 poena u uvodnih 12 minuta LeBron James (25 poena, 7 skokova, 6 asistencija) sjajno je otvorio susret, no dvojac s klupe Ben Miller (10 poena) - Kirk Hinrich (9 poena, 6 skokova) u zadnji čas povezuje četiri poena i Bullsi na prvi odmor odlaze sa svega jednim košem zaostatka.

Iako su domaćini bili ti koji su i tijekom druge četvrtine imali inicijativu kratki odmor sjajnog LeBrona pred sam kraj poluvremena stajao ih je sjajne 0:8 serije Johna Salmonsa (14 poena) i Taja Gibsona (11 poena, 7 skokova) i Bullsi potpuno zasluženo na veliki odmor odlaze sa solidna tri poena "viška".

Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

Treća četvrtina donijela nam je sjajan nastup dvojca Anderson Varejao (12 poena, 13 skokova) - Shaquille O'Neal (14 poena, 10 skokova) koji vraćaju prednost domaćinima, no već u tridesetoj sekundi odlučujuće četvrtine Luol Deng (15 poena, 7 skokova) pogađa tricu za novo izjednačenje.

Nažalost po domaćina, trica nije označila samo novo izjednačenje već i malo eksploziju Derricka Rosea (14 poena, 11 asistencija) i njegovih Bullsa koji mirnom igrom nešto više od dvije minute prije kraja susreta dolaze do velikih +6. Dvojac James - Maurice Williams (11 poena) uspio je izboriti smanjenje na minimalan poen zaostatka, no u odlučujućem napadu prolaz sjajnog LeBrona blokira dvojac Deng - Joakim Noah (7 poena, 11 skokova) i Bullsi upisuju svoje treće, najveće ovosezonsko slavlje.

Po prvi puta nakon davnog travnja 2008. godine Jazzeri su sjajnim ulaskom u susret uspjeli osigurati svoje prvo slavlje protiv moćnih Spursa. Naime, sa nekoliko manjih serija Utah je vrlo rano počela sa bombardiranjem gostiju koji se ne snalaze i već nakon uvodnih 12 minuta zaostaju za respektabilnih deset poena.

Ipak, Spursi predvođeni Tonyjem Parkerom (21 poena) bude se u nastavku, no Utaha je spremna i do odmora uspijeva zadržati svoju sasvim solidnu prednost. Ništa novog nismo vidjeli niti u nastavku gdje je dvojac Carlos Boozer (27 poena, 14 skokova) - Deron Williams (27 poena, 7 skokova, 9 asistencija) nastavio sa torpediranjem protivnika koji tek povremenim bljeskom svojih zvijezda nije mogao ništa više nego zadržati pristojni rezultatski razmak za protivnikom.

Uz Parkera kod Spursa svakako trebamo spomenuti i iskusnog Tima Duncana (15 poena, 13 skokova) kao i malo iznenađenje sa klupe, novaka DeJuana Blaira koji je za 23 minute uz 14 poena upisao i devet skokova.