Tek u četvrtom pokušaju ove sezone košarkaši Splita CO "propjevali" su na parketu. Uvjerljivom trijumfu protiv dosad neporažene Dubrave kumovala je raspoložena predstava Marka Batine i Jere Macure...

SPLIT CO - DUBRAVA 88:62 (18:16, 42:28, 68:47)

Split, dvorana KK Split, 300 gledatelja.
Suci: Medan (Dubrovnik), Ercegović (Zagreb), Hadžić (Pula).

SPLIT CO: Babić (6), Sumić (5, 13 as, 6 ol), Vrkić (18), M.Delaš (9), Batina (22), Vlaić, Šarac, Jakoliš, Najev (2), Sobin (4), A.Delaš, Macura (22, 12 sk). Trener: Boris Kurtović

DUBRAVA: Vragović (20), Gazić, Marić (5), Šaravanja, Čuljak (9), Cvjetković (2), Samac (1), Barać (11), Brzoja, Juričić (2), Bošnjak (4), Šakić (8). Trener: Boris Gnjidić

Split CO uvjerljivo je pobijedio Dubravu u 4. kolu A-1 lige i nanio joj prvi poraz. "Žuti" su odigrali vrlo dobrih 30 minuta, najboljih ove sezone i pobjedom od 26 poena razlike protiv dosad vodeće momčadi najavili početak borbe za vrh natjecanja.

Gosti iz Zagreba bolje su otvorili utakmicu, vodili sve do zadnje minute prve četvrtine, no sve nakon toga bilo je podvučeno žutom bojom. Splićani su s 9:0 otišli na 20:16 na krilima raspoloženog Marka Batine, a kad mu se priključio i Jere Macura prednost domaćina je do poluvremena konstantno rasla do končnih 42:28.

U trećoj četvrtini nastavljena je splitska dominacija pa je u 23. minuti na semaforu već svijetlilo +20 (50:30), nešto kasnije i 66:43. Zadnja je četvrtina bila puko održavanje prednosti, koja je na kraju otišla i na najvećih 88:62 za više nego uvjerljiv trijumf "žutih".

Batina i Macura završili su susret s po 22 ubačaja, a s tim što je prvi pokrenuo svoju momčad s 8 poena u nizu, a drugi pridodao i još 12 skokova. Sumić je uz 5 poena imao i impresivnih 13 asistencija i 6 osvojenih lopti, dok je kod gostiju prvo ime bio nadareni Karlo Vragović s 20 poena.