Vujčiću solidan učinak i pobjeda

Tea Lokas • nedjelja, 08.11.2009.

U trećem kolu grčke košarkaške lige većina utakmica odigrana je u subotu, dok je jedini nedjeljni dvoboj poslastica Aris - Panathinaikos. U subotnjem dijelu programa nije bilo većih iznenađenja, no zanimljivih obrata sigurno jest. Olympiacos je nastavio svoj uspješni niz, dok je Peristeri uhvatio treću poziciju na ljestvici...

Olympiacos je uspješni niz od dvije pobjede nastavio u gostima kod Kavale. Naime, Pirejci nisu dali nikakvu šansu domaćinima, posebno od druge četvrtine, na kraju koje je rezultat pokazivao velikih 13 razlike (45:32). Konačan ishod još je uvjerljiviji za Olympiacos (96:60), a iako je Kavala pružala otpor, razlika u kvaliteti je očito prevelika. Za momčad Olympiacosa Nikola Vujčić ubacio je deset poena, uz četiri skoka i jednu asistenciju, što je njegovo najbolje izdanje dosad u ligi. Iz njegovih redova, najbolji su bili Miloš Teodošić s 20 poena te Sloukas s 15. Na strani Kavale istaknuo se jedino Gustas sa 17 ubačenih poena.

Uzbudljiv dvoboj odigrale su momčadi Maroussija i PAOK-a. Iako je završilo pobjedom domaćina Maroussija, PAOK se pokazao u odličnom svjetlu. Rezultat nakon regularnog dijela utakmice bio je 66:66, no u produžecima domaćin okončava situaciju i pobjeđuje 78:74. Apsolutna zvijezda susreta bio je PAOK-ov Gregory koji je upisao 25 poena, pet skokova i pet ukradenih lopti. Za Maroussi istaknuli su se Mavroidis (17) i Keys (16).

Prvi poraz u sezoni doživio je zahuktali bivši drugoligaš Ilisiakos. Nadmoćnu igru pokazali su momci Panelliniosa pod vodstvom Papamakariosa (21). Ilisiakos osim Ioannoua (15) nije imao istaknutog igrača, dok je na strani pobjednika odličan bio još i Davis s 18 poena te Smith sa 14.

Prvu pobjedu u sezoni izborila je ekipa Olympije, koja je slavila kod kuće u susretu s Trikalom. Izvedba Trikale nije bila loša, no konstantno vodstvo tijekom cijelog susreta promaknulo je domaćine u pobjednike ovog dvoboja. Najbolji učinak imao je Olympijin Demond Greene koji je upisao 18 poena.

Teška utakmica između Kolossosa i Panioniosa završila je u korist Kolossosa koji je preokrenuo u posljednjim minutama. Panionios je bio u vodstvu sve do treće četvrtine kada Kolossos uz pomoć Doziera (21) dolazi do prednosti koju ne ispušta do kraja.

Druga pobjeda u sezoni dovela je Peristeri do trećeg mjesta na ljestvici. Osim trećeg mjesta, u dvoboju protiv AEK-a dobili su i najboljeg igrača trećeg kola - Jamieja Arnolda. Arnold je svoju ekipu predvodio do pobjede ubacivši čak 29 puta te tome pridodavši devet skokova i deset oduzetih lopti. Za AEK su odličnu partiju odigrali MacGrath s 24 poena i Green s 23.