Zamećanke pobjednice derbija

Željko Kubatka • nedjelja, 08.11.2009.

Riječanke su pobjedom nad Lokomotivom preuzele drugo mjesto, Osječanke ponovo doživjele visoki poraz, Sesvete i Trešnjevka uvjerljive na svom parketu, Zaprešićanke jedine odnose bodove kao gošće...

Favorizirana Trešnjevka je lako savladala gošće iz Trogira. U desetoj minuti je bilo 8:2 pa se može tvrditi da je tada nestalo rezultatske neizvjesnosti, a poluvrijeme završava s 21:9. Marija Hrgović je postigla 13 golova, a u pobjedničkoj ekipi Ana Zovko deset golova te po sedam Nina Jukopila i Dragica Džono.

U Rijeci se igrala derbi utakmica između druge i treće ekipe na tablici. Zamet bez Ede Šmita na klupi zbog crvenog kartona u Zaprešiću, a Lokomotiva s novom trenericom Natašom Kolegom. U Rijeci se očekivala velika borba, no ona je izostala, osobito na strani Lokosica. Samo do rezultata 4:4 se igralo ravnopravno da bi Riječanke postigle tri gola i prvi put povele 7:4. Do kraja poluvremena domaće rukometašice su dodale još jedan gol plusa i na odmor se odlazi s 15:11.

U prvih petnaest minuta nastavka Zamećanke igraju odlično, imaju sigurno vodstvo 23:15. Lokosice se ne predaju i uspijevaju smanjiti na 23:19. U 50. minuti riječki trener uzima time out i smiruje svoje rukometašice koje su se počele radovati pobjedi prije kraja, pa Riječanke uspijevaju sačuvati značajnu pobjedu s kojom su prestigle Zagrepčanke i zasjele na drugo mjesto. Sve bolja Dina Havić je postigla šest golova, isto toliko zabila je Sandra Stojković kao i Petra Vrdoljak za Lokomotivu.

Osječanke su i u Puli doživjele rezultatski brodolom dok Arena sigurnim pobjedama osigurava mjesto u gornjem domu. Dvije najjače poluge u pulskim redovima i ovaj put su bile raspoložene i nemilosrdne za protivničke golmanice. Sandra Nikčević devet golova, a hrvatska reprezentativka Tanja Kiridžić sedam. Jedina koja može dobiti prolaznu ocjenu u osječkim redovima bila je Ivona Bednjanec, solidnom igrom u obrani i s osam postignutih golova.

Sesvećanke nisu bile nimalo nježne prema svojim gošćama iz Varaždina. Pobjeda s deset golova razlike učvrstila ih je u sredini tablice s istim brojem bodova (10) kao Lokomotiva, Trešnjevka i Arena. U početku utakmice su rukometašice Koke zaprijetile i imale vodstvo 3:0 i 5:1. Poslije toga Sesvećanke preuzimaju kontrolu te postižu šest golova u nizu. Pet golova prednosti iz prvog dijela (15:10) rukometašice Sesveta udvostručuju u drugih trideset minuta za pobjedu 29:19. Josipa Nuić i Nikolina Grmoja su postigle po sedam golova za pobjedničku ekipu Sesveta.

U Umagu su Zaprešićanke nastavile sa dobrim igrama nakon pobjede protiv Zameta u prošlom kolu. Na klupi Izgradnje nije bilo prvog trenera Daria Zrnića zbog crvenog kartona, no to nije smetalo da od početka rukometašice Izgradnje zagospodare terenom u Umagu. Imale su gošće vodstvo do same završnice utakmice kada prvi put Umažanke izjednačuju na 19:19. Boljom završnicom gošće nose bodove u Zaprešić na žalost petstotinjak gledatelja u umaškoj dvorani. Marina Bazzeo ponovo najefikasnija sa sedam golova baš kao i Azra Imamović za Umag.

Podravka Vegeta i Natura Agro (50:20) su unaprijed odigrale svoju utakmicu, a TVIN Trgocentar je bio slobodan u osmom kolu 1. HRL za rukometašice.