Velika utakmica Stanka Baraća

Branimir Korać • nedjelja, 08.11.2009.

Šesto kolo ACB lige nije donijelo promjenu na vrhu. Real je i dalje neporažen, a prate ga Barcelona i Caja Laboral u čijem sastavu je ovu nedjelju briljirao Stanko Barać...

Šest utakmica - šest pobjeda. Učinak je to madridskog Reala u španjolskom prvenstvu gdje su šestu pobjedu ostvarili na svom parketu protiv Alicantea 78:68. Gosti nisu tako lako pali, na manje od četiri minute do kraja susreta rezultat je bio poravnat 64:64, ali onda Prigioni i Bullock rade seriju i domaćin odlazi na plus devet.

U pobjedničkom sastavu Novica Veličković ubacio je 15 poena uz šest skokova, a Jorge Garbajosa 13 poena uz devet skokova. Kod gostiju Mindaugas Katelynas bio je najbolji s 21 poenom i osam skokova, a Martynas Andriuskevicius dodao je 14 poena i pet skokova. Mario Stojić za 22 minute ubacio je tri poena (1/9 iz igre) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Slično je bilo i u susretu Barcelone i Cajasola. Barcelona je unatoč tome što je u susret ušla kao veliki favorit, punih 35 minuta imala problema i tek u završnici riješila pitanje pobjednika. S dvije trice u završnici eksplodirao je Juan Carlos Navarro koji je veći dio susreta bio prilično uspavan i nevidljiv. Na kraju mu je i to bilo dovoljno da podijeli titulu najboljeg strijelca Barcelone s Rogerom Grimauom. Obojica su ubacili po 13 poena. Kod gostiju Duško Savanović ubacio je 19 poena, a Tyrone Ellis 17.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Vitoriji gdje je Caja Laboral nadigrala neugodnu Gran Canariju s 86:79. Utakmica je riješena u razdoblju od 33. do 36. minute kada je Caja napravila seriju 12:2 i pobjegla na devet poena prednosti. Do kraja utakmice gosti su se pokušavali vratiti, ali nije išlo. Mirza Teletović bio je prvo ime susreta s 27 poena (5/8 trica) i šest skokova, a sjajan je bio naš Stanko Barać koji je dobio 22 minute i ubacio 20 poena (9/10 iz igre) s uhvaćenih osam skokova. Kod Gran Canarije Will McDonald ubacio je 18 poena, a po 12 su dodali Tomas Bellas i Jaycee Carroll.

Fuenlabrada je nakon sjajnog ulaska u sezonu upisala i drugi poraz u nizu. Ovaj put poraženi su na svom parketu od Spahijine Valencije 82:67 u prilično izvjesnom dvoboju. Gosti su u sjajnih prvih 20 minuta stvorili prednost 46:24 i domaćin se više nije mogao vratiti. Serhij Liščuk s 19 poena i pet skokova predvodio je goste, slijedili su ga Victor Claver s 18 poena i devet skokova te Florent Pietrus s 11 skokova. Kod Fuenlabrade Chris Thomas ubacio je 18 poena, a Tal Burstein.

Vrijednu pobjedu na gostovanju u Granadi ostvario je Joventut koji je slavio s 83:78. Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj je Joventut vodio šest i pol minuta prije kraja 70:60 da bi domaćin zaigrao bolje i na 40 sekundi do kraja poveo 78:77. Međutim Amerikanci Hunter i Ingles nepotrebno šutiraju trice, promašuju, a gosti s linije slobodnih bacanja uzimaju poklon. Clay Tucker bio je igrač utakmice s 26 poena i šest asistencija, a vrlo dobro je odigrao i Luka Bogdanović koji je dodao 18 poena. Kod Granade Jimmie Hunter ubacio je 25 poena, a Pablo Aguilar 13.

Od ostalih susreta treba istaknuti pobjedu Xacobea kod Manrese 72:62, uz tri poena (1/2 iz igre), dva skoka i dvije asistencije našeg Drage Pašalić, i prvu pobjedu Unicaje koja je s 84:54 nadigrala Murciju.