Katini momci ukrotili Zmaja

Vedran Babić • utorak, 10.11.2009.

Proteklog vikenda na dalmatinskim travnjacima odigralo se 13. kolo južnog ogranka 3. HNL. Lider Dugopolje je upisao već desetu pobjedu u prvenstvu, Raštane su ostale bez bodova u Klisu, dok se pobjedom nad Neretvom na drugo mjesto vratio biogradski Primorac...

U svojoj 12. utakmici Dugopolje je stiglo do desete pobjede i tako nastavilo niz neporaženosti u prvenstvu. Igračima Ivana Katalinića u subotu se suprotstavila momčad Zmaja i odigrala dobru utakmicu, unatoč porazu 1:0. Oba sastava su imala dobre šanse za osvajanje tri boda, no u konačnici domaćin je jedini pretvorio neku priliku u pogodak i to preko Tomislava Brnadića u 59. minuti.

Dugopolje je tako još malo podebljalo svoju prednost ispred konkurenata, pa drugoplasirani Primorac sada zaostaje sedam bodova. Klub iz Biograda porazio je na domaćem terenu Neretvu 2:0 uz dva pogotka Brazilca Rafaela Batiste u posljednjih 20 minuta i tako se opet vratio na drugo mjesto nauštrb Raštana, koje su istim rezultatom poražene u Klisu kod Uskoka. Strijelci su bili Parać i Bašić, a zahvaljujući tom trijumfu Klišani su se približili na samo bod od Raštana i na tri od Primorca.

U Kninu, Dinara je u prvoj utakmici s novim trenerom Leopoldom Burčulom s 2:0 bila bolja od Zagore i priključila se sredini ljestvice. Ivan Matić pokazao se kao pravi pogodak, ušavši s klupe i zabivši dva gola u samoj završnici. Valja istaknuti kako su gosti u 38. prvo ostali bez isključenog Abramca, a sedam minuta prije kraja iz istog razloga i bez Vrčića.

Crveni karton vidjeli su i gledatelji u Kaštel Sućurcu, gdje je domaći Jadran doživio težak poraz od stobrečkog Primorca 1929 4:1. Pri rezultatu 1:1 u 20. minuti Jerčić je zaradio isključenje zbog udaranja igrača bez lopte i to kao da je odredilo tijek susreta u nastavku. Primorac je znalački koristio igrača viška i pogocima Nerlovića, Lizatovića i Vuletića osvojio sva tri boda.

Konavljanin je u Hrvacama odigrao peti remi u posljednjih šest utakmica (2:2), dok je u zadnjem susretu kola Neretvanac s 3:1 porazio Omiš. Tu je također sudac morao pokazati crveni karton i to već u trećoj minuti utakmice. Zaradio ga je gostujući vratar Božidar Baučić, pa možemo reći kako je on direktan krivac za poraz svoje momčadi koja trenutno drži "fenjer".

U ovom kolu slobodan je bio Velebit, a dvoboj između dubrovačkog GOŠK-a i Jadrana iz Luke Ploče odgođen je za 1. prosinac zbog natopljenog terena u Lapadu.