Vujčiću pobjeda, Kasunu "double-double"

Bernard Jurišić • četvrtak, 12.11.2009.

U dvoboju razočaranih hrvatskih reprezentativnih centara s prošlog Eurobasketa u Poljskoj, Nikola Vujčić slavio je protiv Marija Kasuna u okršaju Olympiacosa i Efes Pilsena...

Efes Pilsen stvorio je puno problema Olympiacosu, no bodovi su ipak ostali u Pireju. Turski predstavnik vodio je veliki dio prvog poluvremena, imali su i 38:46 tri minute prije poluvremena, no značajniju prednost nisu uspjeli odnijeti na odmor (46:48).

Činilo se da će utakmica istim tijekom ići i u trećem periodu, jer je Efes opet otišao na 52:61. Međutim, trojka Bourousis - Kleiza - Vujčić kreirala je seriju od 24:8, pa je na kraju treće četvrtine prednost bila na strani "crvenih" (76:69). U posljednjoj četvrtini Olympiacos više nije dozvolio približavanje Efesu, a pobjeda je zaokružena s na kraju uvjerljivih 105:90.

Vrlo dobre partije pružila su oba naša centra, iako je više razloga za zadovoljstvo na kraju imao Nikola Vujčić. On je za samo 14 minuta ubilježio 10 poena, 4 skoka i 5 asistencija, dok je Mario Kasun svojih 20 minuta iskoristio za 15 ubačaja i 12 skokova.

Uz naš vrlo dobar centarski tandem, kod Olympiacosa je prvi strijelac bio zaliječeni Bourousis s 23 ubačaja, Kleiza je uz 20 poena imao i 11 skokova. U turskoj momčadi Rakočević je ubacio 15, Tunceri i Thornton po 13.

U drugom susretu skupine Lietuvos Rytas je uvjerljivo pobijedio Partizan i priključio se grčkoj momčadi na omjeru 3-1. Prvo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno, uz laganu prednost domaćina (44:39).

Ključni period dogodio se početkom treće četvrtine, kad je litavski predstavnik pobjegao na dvoznamenkastu prednost i nakon najviših 73:48 utakmicu zaključio s konačnih 78:56.

Kod Rytasa je prvo ime bio Martynas Gečevičius s 19 poena i 5 asistencija, a još četvorica njegovih suigrača ubacila su dvoznamenkast broj poena. Kod Partizana je prvo ime bio Aleksandar Marić sa 16 poena i 10 skokova.