Unicaja ne da vrh

Bernard Jurišić • srijeda, 11.11.2009.

I nakon četiri kola skupine B Eurolige, košarkaši Unicaje zadržali su vrh ljestvice. Četvrtu pobjedu ostvarili su u Francuskoj, kod Entente Orleanaisea 86:74...

Unicaja će i nakon četvrtog kola ostati na čelu ljestvice skupine B Eurolige. Četvrta pobjeda u nizu stigla je u francuskom Orleansu, gdje je španjolska momčad slavila zahvaljujući sjajnoj završnici druge četvrtine.

Domaćini su vrlo dobro otvorili utakmicu, držali minimalnu prednost, koja je sredinom druge četvrtine narasla na značajnih 28:20. No, tada na scenu stupa sjajni Amerikanac Taquan Dean, koji s 15 poena kreira seriju Unicaje od čak 22:0, uslijed čega Španjolci na poluvrijeme odlaze s prednošću 28:42.

Francuzi se više nisu oporavili, Unicaja ih je mirno čuvala na distanci čitavo drugo poluvrijeme i tako zabilježila četvrti uspjeh u nizu. Dean je utakmicu završio s 30 ubačaja, a dobru utakmicu odigrao je i Jiri Welsch: 13 poena, 5 skokova, 5 asistencija. Kod domaćina je najbolji bio Ludovic Vaty s 15 poena i 10 skokova.