Asvel dobro zabrinuo Barcelonu

Borna Rupnik • srijeda, 11.11.2009.

Asvel je unatoč iznenađujuće dobrom otporu očekivano pao na gostovanju u Barceloni i tako ostao na nuli u rubrici ovosezonskih euroligaških pobjeda...

Prije početka utakmice Barcelone i Asvela jedino je smisleno pitanje bilo s koliko će koševa razlike završiti ta utakmica, no francuski se košarkaši nisu složili s time. Pošteno su zabrinuli španjolske favorite i mogu se vratiti kući zadovoljni prikazanim.

Asvel je već u prvoj četvrtini pokazao da nije došao s bijelom zastavom. Štoviše, tricom Bena Dewara iz osme minute poveli su 22:15, a Barceloni je trebalo još neko vrijeme da shvati što se zbiva na terenu. Domaćin je prvo puta poveo tek u 13. minuti preko Erazema Lorbeka (26:24), ali nije se uspijevao odvojiti.

Vezane vijesti

Hrabri gosti na sve su imali odgovor i u drugo su poluvrijeme ušli gotovo u egalu (41:39). I cijela se treća četvrtina igrala po načelu koš za koš, a imalo osjetniju prednost Barcelona je stvorila tek u posljednja tri napada, serijom 6:0 za 58:53.

Stvari su na svoje mjesto ipak sjele u zadnjih nekoliko minuta. Lakovič, Ndong i Grimau povezuju napade za devet poena viška, a kada je Navarro konačno ubacio dvije trice zaredom (ukupno ih je gađao 3/11) za 70:57 priči je bio kraj.

Prvi strijelac Barcelone bio je Pete Mickeal s 16 poena, Navarro je dodao jedan manje, a Ndong je skupio 12. Francuzi su kao i obično najviše nade polagali u Alija Traorea, no njegovih 20 koševa i osam skokova nije pomoglo. Pratio ga je tek Bobby Dixon s 11.

Barcelona se tako pridružila Montepaschiju s maksimalnim učinkom, dok je Asvel ostao jedina momčad Cibonine skupine A bez pobjede.